Castle Of Magic

· 0 Komentarze

Dzisiaj kolejny wpis z serii gier, które udało mi się przejść na Nokii 5310 XpressMusic. Mam na myśli tytułowe Castle Of Magic, który wyprodukowany jest przez najlepszego producenta gier na telefony komórkowe - Gameloft.


Gra zaczyna się od bardzo profesjonalnie zrealizowanej animacji/filmu w którym poznajemy historię głównego bohatera. Sielankę przerywa czarodziej Nefastaksa, który porywa ukochaną głównego bohatera. My jak na dzielnego młodzieńca przystało wyruszamy jej na ratunek.


Gra należy do popularnego gatunku platformówek, w które zawsze bardzo miło się gra i bez większych problemów przechodzi. Nabyte magiczne moce umożliwią nam zmianę naszej postaci w szerszenie, rybę-miecz czy inne stworzenia.


Rewolucyjny system "symulacji powierzchni" umili naszą podróż po bajkowej krainie. W zależności od tego, gdzie jesteś, podłoże może być kleiste, śliskie, może powodować, że zatoniesz, popłyniesz, będziesz lewitować, a nawet chodzić po suficie, gdy zniknie grawitacja! Czy to nie brzmi wspaniale? :)


Grę mogę szczerze polecić wszystkim, którzy chcą umilić sobie te szare barwy jakimi raczy nas ostatnio pogoda.

PS: Jeśli spodobała Ci się któraś z gier bądź programów, zostaw po sobie jakiś ślad, żebym wiedział, że warto. Możesz dodać komentarz, możesz zainteresować się jedną z reklam wyświetlanych na blogu.

PS2: W najbliższym czasie powinien pojawić się tekst, który będzie dokończeniem zaprezentowanej przeze mnie na łamach bloga recenzji Nokii 5310 XpressMusic.

Gothic 3: The Beginning PL

· 0 Komentarze

Dzisiaj kolejny wpis z serii gier, które udało mi się przejść na Nokii 5310 XpressMusic. Mam na myśli tytułowe Gothic 3: The Beginning, który oparty jest na licencji znanej wszystkim z komputerów serii Gothic.


Gracz wciela się w rolę młodego Xardasa, którego pewnej nocy nawiedza duch Buthomara. Prosi go by odnalazł czterech wybrańców. To z ich pomocą, gracz przywróci zamkniętą magię na wyspie Khorinis.


Gra należy do bardzo popularnego gatunku RPG, który gwarantuje wiele godzin dobrej zabawy. W trakcie podróży napotkacie niezliczone hordy wrogów np. orki czy trolle. Nie będziecie jednak osamotnieni - od czasu do czasu pomagać wam będą interaktywne postacie. Możecie liczyć na podpowiedzi czy unikatowe rodzaje broni.


Podczas wykonywania głównej misji, gracz może zmierzyć się też z pobocznymi zadania, które umożliwią mu zdobycie punktów doświadczenia, złoto i przedmioty specjalne. Funkcja szybkiego dostępu, przejrzysta struktura menu oraz intuicyjne sterowanie tworzą komfortową atmosferę gry i ułatwiają początkującym poruszanie po świecie Gothic w komórce.


Grę mogę polecić z czystym sumieniem miłośnikom RPG.

Moby Explorer

· 2 Komentarze

Dzisiaj mam zamiar przedstawić wam bardzo użyteczną aplikację, dzięki której zrobicie porządek w swojej Nokii. Mówię o programie Moby Explorer, która jest klasycznym menadżerem plików.


Co jest więc w niej takiego szczególnego? Dzięki temu programowi, możemy skasować wiele chronionych i niepotrzebnych plików. Mowa tutaj o różnego rodzaju motywach od poprzedniego operatora(w moim przypadku różne linki do stron angielskiego O2), czy muzyce albo klipach wideo.


Co należy zrobić aby skasować zabezpieczony plik?

1) Otwieramy Program Moby Explorer.
2) Następnie wybieramy literę dysku(w moim przypadku E)
3) Wchodzimy do wybranego folderu(w moim przypadku Extra/Predefmusic)
4) Stajemy przy wybranym pliku, klikamy Menu/Properties i odznaczamy Readable
5) Wychodzimy(Back), stajemy na pliku klikamy Menu/Actions i następnie Delete.

I to jest cała procedura - w rzeczywistości jest to znacznie prostsze, niż wydaje się z powyższego opisu. Dodam jeszcze, że co chwile będziecie proszeni o potwierdzenie udzielenia zezwolenia MobyExplorer na dostęp do waszych plików - za każdym razem potwierdzajcie "Yes".

Jeśli macie jakieś pytania zachęcam do komentowania.

Gangstar 2

· 0 Komentarze

Dzisiaj pierwszy post z serii gier, które udało mi się przejść na Nokii 5310 XpressMusic. Mam na myśli tytułowe Gangstar 2, które czerpie z pomysłu i sukcesu znanego na pewno wszystkim GTA.


W grze tej wcielamy się w "sympatycznego" chico, który zaraz po wyjściu z więzienia, aby odbudować swoją pozycję przyjmuje różnego rodzaju zlecenia od bossów świata przestępczego.


Z każdą minutą gry, poszerzamy nasze terytorium, przeganiając z niego członków innych gangów.


Wszyscy fani GTA na pewno ucieszą się na wieść o tym, że możemy ukraść i porozbijać każdy samochód jaki napotkamy na swojej drodze. Samochody prowadzi się naprawdę prosto a sama jazda daje dużo satysfakcji. Może tylko policja mogłaby być troszkę bardziej agresywna...


W grze oczywiście tylko na początku będziemy obijać swoje pięści. Z czasem wykorzystamy coraz to bardziej wymyślne rodzaje broni...


Podsumowując, Gangstar 2 da nam wiele satysfakcji w drodze do pracy czy na uczelnię. Jakość gwarantuje jej wydawca - Gameloft, który jest chyba najlepszym producentem gier na telefony komórkowe.

Recenzja

· 0 Komentarze

Nokia od lat 90tych wypracowała sobie ogromną renomę, zdystansowała wszystkich rywali i stała się liderem wśród producentów telefonów komórkowych. Sam pamiętam swoją pierwszą Nokie - model 3310, która oprócz wymiany zużytej baterii, nie wymagała ŻADNEJ naprawy. To jest prawdziwy Mercedes wśród komórek...

Ostatnie lata to spadek udziałów Nokii w rynku telefonów komórkowych, częściowo po przez większą konkurencję, postępująca globalizację a po części coraz gorszą jakość masowo produkowanych komórek. Jak jest z modelem 5310? Zaraz się przekonamy...

1) Wygląd

Na pierwszy rzut oka na usta ciśnie się multimedialność tego telefonu. Dolna część telefonu jest wykonana klasycznie do czego przyzwyczaiła nas już Nokia. Góra, dzięki trzem funkcyjnym klawiszom, przypomina bardziej urządzenie do odtwarzania muzyki. Muszę przyznać, że taki wygląd jak najbardziej mi odpowiada i bardzo pomogło mi w wyborze tego telefonu. Jest to jednak w dużej mierze zależne od gustu a o nim się nie dyskutuje.

2) Menu

Tu już jest klasycznie i czytelnie. Użytkownicy wcześniejszych modeli Nokii poczują się komfortowo. Ikony ułożone są standardowo 3x3 a te które się nie mieszczą, są umiejscowione na dole. Kolejność ikon można przestawiać i dostosowywać do swoich potrzeb.

3) Gabaryty

Nokia 5310 jest telefonem bardzo małym, niewiele większym od zwykłej karty bankowej. Idealnie leży w kobiecych dłoniach, ja jednak początkowo miałem trochę problemów. Telefon nie wystaje z kieszenie, ale przez pierwsze tygodnie nie mogłem pozbyć się uczucia, że komórka gdzieś została, gdzieś ją zgubiłem. Podobnie przy odbieraniu połączeń - nie mogę powiedzieć, abym pewnie ją chwytał.

4) Funkcjonalność

Nokia 5310 należy do serii XpressMusic, dzięki czemu wyposażona jest w dobrej jakości odtwarzacz plików mp3. Same posługiwanie się odtwarzaczem nie jest skomplikowane - oprócz standardowej obsługi, możemy użyć klawiszy funkcyjnych na obudowie. Dzięki radiu z RDS, możemy w każdej chwili słuchać swojej ulubionej stacji.

Oglądanie filmów, również nie jest żadnym problemem z czego najbardziej ucieszą się użytkownicy pokonujący duże odległości publicznym transportem.

Budzik, Stoper czy Kalendarz jest już chyba standardowym wyposażeniem w dzisiejszych komórkach - także tutaj Nokia nas nie zawiodła.

Wątpliwości możemy mieć co do jakości robionych zdjęć. Aparat 2Mpix robi zdecydowane gorsze zdjęcia, niż konkurenci. Długo trwa także sama konwersja i zapis, ale to nie aparat ma być głównym atutem tego modelu.

Nie jestem w stanie wystawić obiektywnej oceny, dlatego powstrzymam się od tego. Nie martwcie się, że sama recenzja nie wyczerpuje wszystkich tematów. Każdej z funkcjonalności(zdjęcia, muzyka, itp.) chciałbym poświęcić oddzielny wpis.

PS: Zaglądajcie na bloga regularnie :)