Pokazywanie postów oznaczonych etykietą Filmy. Pokaż wszystkie posty
Pokazywanie postów oznaczonych etykietą Filmy. Pokaż wszystkie posty

Gołota vs Lewis

· 0 Komentarze

Dzisiaj kolejny wpis z serii filmów, które możemy oglądać na Nokii 5310 XpressMusic. Chociaż trzeba przyznać, że będzie to raczej krótki fragment walki, niż pełnometrażowa produkcja z jakimi mieliście do tej pory okazję się zapoznać na blogu. Chodzi oczywiście o tytułową i legendarną (?) walkę pomiędzy Andrzejem Gołotą a Lennoxem Lewisem.


Pomimo dwóch kolejnych porażek, Gołota był uznawany za jednego z najlepszych bokserów wagi ciężkiej, został też nazwany "ostatnią nadzieją białych" gdyż wówczas nie było groźnych białoskórych bokserów. Mimo dwóch oficjalnych porażek w następnej walce Gołota stanął przed szansą zdobycia tytułu mistrza świata organizacji WBC. 4 października 1997 r. w Atlantic City, miał się zmierzyć z Brytyjczykiem Lennoxem Lewisem.


To, że z Gołotą jest coś nie tak było można zauważyć gdy wchodził do ringu, był wyraźnie spięty i jakby bez energii. Jak wiadomo walka nie trwało długo bo Polak został znokautowany już w pierwszej rundzie. Wszyscy mówili, że nie był to nie ten sam pięściarzem co z walk z Bowem. Spekulowano, że to była wina zastrzyku przeciwbólowego podanego przed walką, ale bardziej prawdopodobne jest to, że Gołota po prostu nie wytrzymał presji. Słabą odporność psychiczna można było zobaczyć także w jego kolejnych pojedynkach.


Jeśli chcecie obejrzeć tę walkę na swoim telefonie komórkowym, zapraszam tutaj.

PS: Opis pochodzi ze strony Legendy Boksu.

2012

· 0 Komentarze

Dzisiaj kolejny wpis z serii filmów, które możemy oglądać na Nokii 5310 XpressMusic. Będzie to tytułowy "2012". Film twórców "Dnia Niepodległości". Obraz ten to wielkie widowisko ze wspaniałymi efektami specjalnymi, błyskotliwym montażem i akcją trzymającą w napięciu od pierwszych chwil.


Przed wiekami Majowie pozostawili ludzkości kalendarz, który dokładnie wskazywał datę końca świata i mówił o zjawiskach, które miału mu towarzyszyć. Od tamtego czasu astrologowie odkryli starożytne teorie, numerolodzy wzory, które je potwierdzają, a geolodzy stwierdzili, że Ziemia od dawna jest skazana na taki scenariusz.


Nawet rządowi naukowcy nie mogą zaprzeczyć faktom - w 2012 roku Ziemię czekają kataklizmy o niebywałej skali. Przepowiednia, której początek dali Majowie została dobrze udokumentowana, przedyskutowana, rozłożona na czynniki i sprawdzona. W 2012 roku nastąpią zjawiska, o których dobrze wiedzieliśmy - byliśmy przecież ostrzegani przed tysiącami lat.



Jeśli chcecie zdobyć kopię zapasową filmu zapraszam tutaj.

PS: Opis pochodzi z serwisu Filmweb.

Weekend

· 0 Komentarze

Dzisiaj kolejny wpis z serii filmów, które możemy oglądać na Nokii 5310 XpressMusic. Będzie to tytułowy "Weekend". Film jest debiutem reżyserskim Cezarego Pazury, dodatkowo wsparty niezłą obsadą w postaci Pawła Małaszyńskiego, Małgorzaty Sochy, Jana Frycza czy Olafa Lubaszenko.


"Weekend" Cezarego Pazury, to komedia gangsterska opowiadająca o dwóch zwariowanych dniach z życia Maxa (Paweł Małaszyński) i Guli (Michał Lewandowski). Ci dwaj przystojni gangsterzy wplączą się w największą zadymę w mieście przez dwie tajemnicze walizki. Wielki interes będą chcieli zrobić nie tylko oni, ale również nowy gang Cyganów oraz Norman (Paweł Wilczak) i seksowna killerka Maja (Małgorzata Socha).


Całą szajkę zamierzają rozpracować: stary wyjadacz na komendzie - Komisarz (Jan Frycz) i debiutujący w wydziale kryminalnym aspirant - Malinowski (Antoni Królikowski). "Weekend" to film, na którym nie oszczędzano przy produkcji. Na planie pracowali specjaliści realizujący sceny akcji między innymi w "Casino Royale". Widzów bawić będą najlepsi polscy aktorzy, a swoje trzy grosze, do każdej sceny, dołożył debiutujący tym razem w roli reżysera, Cezary Pazura.


Jeśli chcecie zdobyć kopię zapasową filmu zapraszam tutaj.

PS: Opis pochodzi z serwisu SE.

Czas surferów

· 0 Komentarze

Dzisiaj kolejny wpis z serii filmów, które możemy oglądać na Nokii 5310 XpressMusic. Będzie to tytułowy "Czas Surferów". Film zdobył sobie szerokie grono fanów ze względu na świetne wykonanie, grę aktorską, a także ciekawą i zabawną historię.


3 chłopców za namową starszego kolegi Dżokera, postanawia zrealizować plan, w którym do zdobycia są łatwe pieniądze. Dla Dżokera plan jest również zemstą na biznesmenie, który niesprawiedliwie wyrzucił go z pracy. Postanawia namierzyć byłego szefa i porwać go przy pomocy swoich kolegów, a następnie wymusić na nim pieniądze.


Plan nie jest trudny do wykonania, ale Dżoker nie może brać udziału w napadzie, ponieważ porwany natychmiast by go rozpoznał. Z resztą Dżoker nie do końca ufa swoim kolegom...



Jeśli chcecie obejrzeć ten film zapraszam tutaj.

PS: Opis pochodzi z serwisu Filmweb.

Dług

· 0 Komentarze

Dzisiaj kolejny wpis z serii filmów, które możemy oglądać na Nokii 5310 XpressMusic. Będzie to tytułowy Dług. Film zdobył sobie szerokie grono fanów ze względu na świetne wykonanie, a także historię, której główne wątki oparte są na autentycznej historii Artura Brylińskiego i Sławomira Sikory.


Dwudziestoośmioletni Adam chcąc uniezależnić się finansowo od rodziców przerywa studia i rozpoczyna budowę domu. Jego narzeczona, Basia, jest w drugim miesiącu ciąży. Przyjaciel Adama, Stefan, również myśli o założeniu własnego interesu. Obaj planują zachęcić włoskich partnerów do masowej produkcji skuterów w Polsce. Na założenie własnej firmy brakuje im jednak pieniędzy, gdyż bank nie zgadza się na udzielenie kredytu bez wiarygodnego poręczenia finansowego. W tym czasie pojawia się Gerard - dawny sąsiad Stefana, biznesmanem, który proponuje im pomoc finansową. Niestety, warunki, które stawia nie są możliwe do spełnienia, dlatego Adam i Stefan odmawiają skorzystania z jego oferty. Tak rozpoczyna się dramat obu mężczyzn. 


Gerard bowiem żąda zwrócenia długu, którego nie zaciągnęli. Nachodzi Adama i Stefana, znęca się nad nimi coraz brutalniej, chociaż wie, że nie są w stanie zgromadzić żądanej kwoty w podanym przez niego terminie. Sytuacja zaczyna wymykać się spod kontroli. Kiedy mężczyźni zdają sobie sprawę, że ucieczka przed Gerardem jest niemożliwa i nie mogą liczyć na niczyją pomoc, zaczynają podejmować desperackie kroki...

 
Jeśli chcecie obejrzeć ten film zapraszam tutaj.

PS: Opis pochodzi z serwisu Filmweb.

Job czyli ostatnia szara komórka

· 0 Komentarze

Dzisiaj kolejny wpis z serii filmów, które możemy oglądać na Nokii 5310 XpressMusic. Będzie to tytułowe Job - ostatnia szara komórka. Komedia zdobyła sobie bardzo szerokie grono zwolenników, którzy doceniają prosty, ale wpadający w pamięć humor. Żarty o butach "zaMSZOWYCH" czy o palącej się choince zna już dzisiaj chyba każdy :)


Fabuła "Joba" koncentruje się wokół losów trzech przyjaciół, których sam reżyser, a zarazem autor scenariusza, nazywa ciepło - gamoniami. Adi nie ma szczęścia do pracodawców i właśnie stracił kolejną posadę, tym razem w chińskim barze. Jego narzeczona załatwia mu rozmowę kwalifikacyjną w pewnej renomowanej firmie. Niestety, "interview" ma się odbyć w języku angielskim, o którym Adi ma niewielkie pojęcie. Pele, mówiący o sobie, że ma czarny pas w poniżaniu, nie może poradzić sobie z egzaminem na prawo jazdy, a Chemik usiłuje wkuć do zbliżającego się egzaminu w czym przeszkadza mu wiecznie ujadający pies sąsiadki.


Konrad Niewolski przyznaje, że pracując nad "Jobem" chciał zrobić komedię, jakiej jeszcze w Polsce nie było. I rzeczywiście, już po pierwszych minutach projekcji nie mamy co do tego wątpliwości, choćby dlatego, że poświęcono je wystąpieniu krytyka filmowego Macieja M. zniechęcającego nas do jej... oglądania. Szkoda tylko, że przy całej kreatywności Niewolskiego "Job" okazał się filmem zaledwie sporadycznie zabawnym

Komedia praktycznie pozbawiona jest głównego wątku fabularnego. Perypetie trójki przyjaciół są dla reżysera i scenarzysty pretekstem do przedstawienia całej masy mniej lub bardziej związanej z głównymi bohaterami zdarzeń. "Job" to w rzeczywistości kolekcja lepszych i gorszych skeczy podanych w atrakcyjnej formie audiowizualnej. Niestety ich poziom jest bardzo nierówny. Obok genialnych nawiązań do "Ediego" i "Symetrii" znalazło się w filmie Niewolskiego kilka epizodów wskazujących na to, że autorowi "DILa" odpowiada humor prezentowany przez Kevina Smitha (wykład Pelego na temat homoseksualizmu Luke'a Skywalkera) oraz wiele średnio zabawnych scen będących w rzeczywistości ekranizacją popularnych dowcipów.


Jeśli chcecie obejrzeć ten film zapraszam tutaj.

PS: Opis filmu pochodzi z serwisu Filmweb.

Taxi 4

· 0 Komentarze

Dzisiaj kolejny wpis z serii filmów, które możemy oglądać na Nokii 5310 XpressMusic. Będzie to tytułowe Taxi 4 - kontynuacja przeboju kinowego, traktującego o zabawnym taksówkarzu jeżdżącym w stuningowanych samochodach. Wszystkie cztery części sagi dorobiły się rzeszy fanów na całym świecie, którzy regularnie wracają do tego filmu.


W "Taxi 4" taksówkarz Daniel i policjant Emilien są już szczęśliwymi ojcami usiłującymi pogodzić pracę zawodową z wychowaniem synów. Ich spokojne życie zostaje zaburzone wraz z pojawieniem się w marsylskim komisariacie pewnego Belga.


Oskarżany o kilkaset przestępstw kryminalista ma spędzić tam zaledwie kilka godzin i zostać przetransportowany do więzienia w Afryce. Niestety, łatwowierny Emilien decyduje się go... uwolnić. Chcąc odzyskać utraconą odznakę bohater zwraca się o pomoc do Daniela. Wierzy, że jeśli uda mu się odnaleźć zbiega i doprowadzić do jego aresztowania komisarz Gibert przyjmie go z powrotem do pracy.


Jeśli chcecie aby film wcisnął was w fotel (niekoniecznie w waszym samochodzie :)) zapraszam tutaj.

Pudzian vs Najman

· 0 Komentarze

Dzisiaj kolejny wpis z serii filmów, które możemy oglądać na Nokii 5310 XpressMusic. Chociaż trzeba przyznać, że będzie to raczej krótki fragment walki, niż pełnometrażowa produkcja z jakimi mieliście do tej pory okazję się zapoznać na blogu. Chodzi oczywiście o tytułową walkę pomiędzy Mariuszem Pudzianowskim a Marcinem Najmanem na gali KSW.


Tylko kilkadziesiąt sekund trwała walka Mariusza Pudzianowskiego z Marcinem Najmanem na XII Konfrontacji Sztuk Walki MMA.

Przed pojedynkiem "Pudziana" z "El Testosteronem" mimo, że bukmacherzy przyznawali o wiele większe szanse na zwycięstwo temu pierwszemu, Najman nie wydawał się bez szans. Stało na nim długoletnie doświadczenie w ringu i potencjalnie większa szybkość i zwinność. Ale to, co zrobił Pudzianowski zaraz po rozpoczęciu pojedynku, wszystkich chyba wprawiło w osłupienie.

Po kilkunastu sekundach wzajemnego obserwowania się "Pudzian" z niespodziewaną szybkością ruszył na rywala, atakując go potężnymi kopnięciami. Najman próbował się bronić, ale szybko został sprowadzony do parteru, gdzie nie miał żadnej obrony przed atomowymi ciosami Pudzianowskiego. W 44. sekundzie sędzia nie miał innego wyjścia, jak tylko ogłosić nokaut techniczny.

Po pojedynku Pudzianowski pogratulował Najmanowi, że w ogóle miał odwagę stanąć od konfrontacji. Zapytany o taktykę odpowiedział, że stosował się do prostej zasady - wejść na ring i wygrać. - Przez jedenaście lat godnie reprezentowałem Polskę w zawodach strongmanów i teraz też ją godnie będę reprezentował - oświadczył, pytany o następne pojedynki w MMA (w sumie ma ich zakontraktowane cztery).

Natomiast Najman nie chciał mówić o swojej przyszłości. - Przykro mi wobec kibiców, że tak się stało - skomentował nieudany pojedynek.

Z nieoficjalnych informacji wynika, że Pudzianowski za zwycięstwo zarobił 200 tys. złotych. Najman musiał zadowolić się jedną czwartą sumy.


Jeśli chcecie obejrzeć tę walkę na swoim telefonie komórkowym, zapraszam tutaj.

PS: Opis pochodzi z magazynu Newsweek.

Sierociniec

· 2 Komentarze

Dzisiaj kolejny wpis z serii filmów, które możemy oglądać na Nokii 5310 XpressMusic. Chodzi tutaj o tytułowy Sierociniec. Jest to przedstawiciel gatunku horrorów i co najważniejsze dobrej jakości horrorów. Film okazał się naprawdę straszny i zebrał bardzo dobre noty w prasie branżowej.


Po trzydziestu latach nieobecności, do dworu, w którym niegdyś mieścił się sierociniec, wraca Laura - żona Carlosa i matka 7-letniego Simona.


Chcąc stworzyć idealny dom dla swojego syna i kilku niepełnosprawnych podopiecznych, Laura zaczyna się martwić zdrowiem psychicznym Simona. Chłopiec zaczyna opowiadać o swoich zmyślonych przyjaciołach. Wszystko wydaje się być w porządku, dopóki Laura nie widzi na własne oczy jednego z jego przyjaciół...



PS: Opis pochodzi z serwisu filmweb.pl

PS2: Już dziś możesz zapisać się na darmowy kurs "Niszczenie problemów" dzięki czemu nauczysz się rozwiązywać sześć najczęstszych problemów spotykających nas w życiu. Dodatkowo w ramach kursu każda biorąca w nim udział osoba, otrzyma 2 darmowe magazyny.

Blokersi

· 0 Komentarze

Dzisiaj kolejny wpis z serii filmów, które możemy oglądać na Nokii 5310 XpressMusic. Chodzi tutaj o tytułowych Blokersów, film wokół którego swego było bardzo głośno. Mimo iż poruszał ciężki i niewdzięczny temat, oglądali go ludzie z najróżniejszych środowisk czy grup wiekowych przez co mogli wyrobić sobie zdanie na temat filmowych "blokersów".


"Blokersi" to film o polskiej kulturze hip hopowej. Opowiada o młodych ludziach z wielkomiejskich blokowisk, o tym jak żyją, jaka jest dzisiaj ulica w Polsce. Poza raperami są tu grafficiarze, break dance`owcy i ludzie związani z kulturą hip hopu. Prawdopodobnie po raz pierwszy wiele osób zobaczy, czym jest w naszym kraju kultura hip hopu, kto w niej żyje i kto ją tworzy.


"Akcja mojego filmu rozgrywa się w kręgu kultury hip hopu, ale nie jest to film o hip hopie. Blokersi będą w pewnym sensie kontynuacją mojego ostatniego filmu To my, rugbiści. Tym razem opowiadam o innej drodze wyjścia z bloków. Tam sposobem był sport, tu jest hip hop. Dla wielu osób hip hop jest subkulturą patologiczną. Chcę zaprzeczyć stereotypom i dlatego pokażę po prostu ludzi, którzy to robią. Dla mnie to otoczenie jest patologiczne, co widać w moim filmie, a nie oni" - mówi o swym filmie reżyser Sylwester Latkowski.


Tytuł filmu jest prowokacją. W subkulturze hip hopowej określenie "blokers" ma znaczenie pejoratywne. Według ludzi z tego kręgu, sposobu bycia nie można definiować poprzez miejsce zamieszkania.

PS: Opis pochodzi z serwisu film.interia.pl i jest materiałem przygotowanym przez dystrybutora.
PS2: Jeśli chcecie pomóc utrzymać mi domenę i dbać o rozwój bloga, zachęcam do zapoznania się z reklamami prezentującymi się na blogu (np. niebieskie linki w tekście podkreślone podwójnymi liniami). Dzięki!

Chłopaki na Ibizie

· 0 Komentarze

Dzisiaj kolejny wpis z serii filmów, które możemy oglądać na Nokii 5310 XpressMusic. Chodzi tutaj o tytułowe Chłopaki na Ibizie, film który okazał się wielkim hitem i jedną z najśmieszniejszych komedii w historii.


Film opowiada o dwójce młodych muzyków, którzy aby poderwać dziewczyny wybierają się na Ibizę. Trafiają tam do najsłynniejszych klubów na świecie, aby się nieźle zabawić. Historia przepełniona banalnym, często niesmacznym humorem ale właśnie taki jest obecnie na topie :)



Borat

· 0 Komentarze

Dzisiaj kolejny wpis z serii filmów, które możemy oglądać na Nokii 5310 XpressMusic. Chodzi tutaj o tytułowego Borata, film który okazał się wielkim hitem i jedną z najśmieszniejszych komedii w historii.


Borat Sagdijew, kazachski reporter, postanowił pojechać do Ameryki. Podróż miała na celu poznanie cudownego kraju George'a Busha po to, by "Kazachstan rósł w siłę, a ludzie żyli dostatniej". Jednakże tuż po przyjeździe Borat zakochuje się w... Pameli Anderson i w związku z tym postanawia pojechać do Kalifornii, by tam spotkać swoją wybrankę.

Ci, którzy nie znają postaci Borata powinni wiedzieć, że jest to absolutnie fikcyjny bohater wykreowany przez Brytyjczyka pochodzenia żydowskiego Sachę Barona Cohena. Jego pochodzenie jest o tyle istotne, że duża część żartów Borata ma wymowę antysemicką. Prawdopodobnie gdyby na takie żarty pozwolił sobie Szymon Majewski straciłby pracę. Borat jest zresztą nie tylko antysemitą (uważa np. że za zamachem 11 września stoją Żydzi) ale także rasistą, faszystą oraz zboczeńcem. Poza tym Borat jest idiotą, który w torbie cały czas trzyma kurę, pije mocz a ponadto uważa, że kobieta nie może napisać książki.


Co powoduje więc, że Borat jest kochany na całym świecie? Trudno zrozumieć. Choć reporter z Kazachstanu nas rozśmiesza wnioski z jego filmów są raczej niewesołe. Borat pokazuje, że nauczyliśmy się zachowywać zgodnie z wymogami współczesnej cywilizacji, ale tak naprawdę w głębi duszy jesteśmy po prostu pełnymi uprzedzeń głupimi ludźmi. Dlaczego więc idziemy do kina i słuchamy tej nieprzyjemnej prawdy na nasz temat. Ano oczywiście dlatego, że zupełnie niesłusznie wydaje nam się, że prawda ta dotyczy wszystkich tylko nie nas samych.

PS: recenzja pochodzi z serwisu film.onet.pl

Star Trek

· 1 Komentarze

Dzisiaj kolejny wpis z serii filmów, które możemy oglądać na Nokii 5310 XpressMusic. Chodzi tutaj o tytułowy Star Trek, film który okazał się wielkim hitem roku 2009.


Star Trek rozpoczyna największą przygodę wszech czasów - niezwykłą historię dziewiczej podróży młodej załogi na pokładzie najbardziej zaawansowanego technologicznie statku kosmicznego, U.S.S. Enterprise. W trakcie podróży wypełnionej czającym się w kosmosie niebezpieczeństwem, młodzi rekruci muszą znaleźć sposób na powstrzymanie zagrażającego ludzkości zła. Losy galaktyki znajdują się w rękach zaciekłych rywali - Jamesa Kirka (Chris Pine), szukającego dreszczu emocji chłopaka z Iowa oraz wychowanego w społeczeństwie odrzucającym wszelkie emocje Spocka (Zachary Quinto). Kiedy naturalny instynkt zderza się z opanowaniem i rozsądkiem, okazuje się, że to niezwykłe partnerstwo jest jedyną siłą będącą w stanie przeprowadzić załogę przez niewyobrażalne niebezpieczeństwo i udać się tam, gdzie nikt inny nie miał odwagi!


Jeśli chcecie zobaczyć ten film, zapraszam tutaj.

PS: Opis filmu pochodzi z serwisu fdp.pl

Elitarne Służby Specjalne

· 0 Komentarze

Dzisiaj kolejny wpis z serii filmów, które możemy oglądać na Nokii 5310 XpressMusic. Na samym początku zaznaczę, że nie jest to typowy film a dokument Discovery o najlepszych elitarnych jednostkach specjalnych na świecie. W pierwszym odcinku, prowadzący program były żołnierz SAS wybiera się do Polski.


Tuż po upadku komunizmu, w 1990 r. powstała w Polsce jednostka specjalna GROM, którą tworzą najlepsi żołnierze oraz członkowie sił zbrojnych. Zasilają oni szeregi policyjnych jednostek, w tym BOA - Biura Operacji Antyterrorystycznych.
Zadaniem Biura jest zwalczanie terroryzmu, prowadzenie działań bojowych, koordynowanie i nadzorowanie działań samodzielnych pododdziałów antyterrorystycznych policji. W trakcie szkolenia oficerowie poddawani są ciężkim psychologicznym testom oraz wyczerpującemu wysiłkowi fizycznemu.


Chris Ryan dołącza do oddziałów szturmowych i bierze udział w ich codziennym treningu. Prowadzący zostaje też zaangażowany do jednej z akcji. W tym odcinku poznajemy również tajemnice akcji pod Magdalenką z 2003 r., która na zawsze zmieniła oblicze polskiego antyterroryzmu.



Dzień Świra

· 0 Komentarze

"Dzień świra" jest gorzką komedią, opowiadającą o Adasiu Miauczyńskim, człowieku, dla którego prawdziwym piekłem jest najbliższe pięć minut życia.


Mężczyzna ten uwikłany jest w natręctwa życia codziennego. Jest numeromanem, ablutomanem, nie akceptuje siebie i choć marzy o wielkiej miłości, ucieka od wszystkiego, co pachnie stałym związkiem. Na dodatek codzienne kontakty z ludźmi wywołują w nim agresję. W ciągu jednej doby, w czasie której rozgrywa się akcja "Dnia świra", skoncentrowane zostały wszelkie możliwe uciążliwości.


Film jest najlepszą, obok Chłopaki nie płaczą, komedią jaką kiedykolwiek oglądałem. Teraz wszystkie śmieszne fragmenty mogę mieć w każdej chwili pod ręką z poziomu swojej Nokii 5310 XpressMusic.

PS: Opis pochodzi z serwisu Filmweb.pl a zdjęcia Playback.pl.

Shrek

· 0 Komentarze

Dzisiaj pierwszy post z cyklu "Filmy". Będę od czasu do czasu dodawał opis filmu, który możemy obejrzeć w naszej Nokii 5310. Na dzisiaj wybrałem film, który z pewnością zna każdy z nas - Shrek.


Opowiada on o przygodach pewnego nadzwyczajnego trolla, tytułowego Shreka. Lubił samotność, dopóki na jego drodze nie stanął pewien bardzo pewny siebie, gadatliwy i jakże zabawny Osioł. Shrek wraz z Osłem wyruszyli w długą podróż w celu uratowania pewnej pięknej księżniczki, która bardziej pasuje na dziewczynę z sąsiedztwa.


Podróż miała być spokojna, Shrek chciał tylko odzyskać swoje bagno, a tutaj jego najlepszy kumpel nawiązuje romans z pewną gorącą damą, królewną skrywa wielką tajemnicę, a Shrek zakochuje się w niej po uszy. Ale czym byłaby bajka bez jakiegoś wrednego faceta? A więc lord F. bardzo pragnie zostać królem i właśnie dlatego wysłał Shreka po królewnę, ale jak to bywa nie mógł żadną miarą mierzyć się ze Shrekiem o jakże zielonej twarzy.


Smaczku z pewnością dodaje polski dubbing. Bajka zupełnie niekonwencjonalna, świetny humor i niezapomniana kreacja Stuhra w roli Osła!

PS: Upload, zdjęcia i recenzja pochodzą od Jonnego.