Pokazywanie postów oznaczonych etykietą Ogólne. Pokaż wszystkie posty
Pokazywanie postów oznaczonych etykietą Ogólne. Pokaż wszystkie posty

Zmierzch Nokii?

· 0 Komentarze

Jak donosi dzisiejszy Puls Biznesu, akcje fińskiego giganta lecą w ostatnich dniach na samo dno. Powodem jest coraz większa konkurencja, a co za tym idzie, spadek sprzedaży na najszybciej rozwijających się rynkach.



"Akcje fińskiego producenta komórek gwałtownie tanieją po obniżce przez spółkę prognozy wyników w pierwszym kwartale.

Nokia zapowiedziała, że ostra konkurencja na rynku wpłynęła na sprzedaż w Indiach, na Bliskim Wschodzie, a Afryce i Chinach. Spółka spodziewa się w segmencie urządzeń i usług ok. 3 proc. spadku marży zysku operacyjnego w porównaniu z poprzednią prognozą, mówiącą o wyjściu na swoje w pierwszym kwartale. W drugim kwartale spodziewa się takiej samej lub niższej marży niż w pierwszym kwartale. Sprzedaż segmentu urządzeń i usług w pierwszym kwartale ma wynieść 4,2 mld EUR. Prezes Stephen Elop powiedział, że obniżka prognoz jest rozczarowaniem i tłumaczył ją “okresem przejściowym” biznesu. Nokia szacuje, że w pierwszym kwartale sprzedała ponad 2 mln sztuk smartfona Lumia. Oficjalne wyniki zostaną przedstawione 19 kwietnia."

Poniżej przedstawię jeszcze wykres giełdowy za ostatnie 6 miesięcy. Widać na nim, że akcje Nokii spadły w ostatnich 6 miesiącach o ponad 20 procent.


Czy Nokia ma szansę poddźwignąć się jeszcze z kolan? Czy są jakieś nowe modele, które wam się podobają?

Podsumowanie ankiety #17

· 1 Komentarze

Przez ostatni miesiąc mogliście brać udział w ankiecie, której wyniki chciałem dzisiaj podsumować. Pytanie brzmiało "Na jaką ocenę szkolną oceniasz Nokie 5310?". Brało w niej udział 77 osób, czyli o 3 mniej od tej z zeszłego miesiąca. Już dzisiaj zachęcam do wzięcia udziału w nowej ankiecie, która możecie znaleźć jak zawsze w panelu po prawej stronie.

1) 40 procent z was ocenia Nokie 5310 na ocenę 6, a więc najwyższą z możliwych. Taka ocena nie może dziwić, choć znane są pewne mankamenty telefonu (odsyłam do mojej Recenzji Nokii 5310). Niestety, widać już nieco upływ czasu, choć do podstawowych funkcji takich jak dzwonienie, wysyłanie smsów czy słuchanie muzyki/radia w zupełności wystarczy.

2) 32 procent z moich czytelników ocenia Nokie 5310 na ocenę 5. Oznacza to, że ten telefon świetnie się sprawuje i w zupełności wystarczy do codziennego bezawaryjnego korzystania. Dodam również, że autor tego bloga również optował za tą oceną :)

3) 17 procent z głosujących, wystawiło temu telefonowi ocenę 4. Niestety, ankieta ma to do siebie, że zbierana jest informacja wyłącznie o ostatecznej odpowiedzi, bez uzasadnienia. Zastanawiam się z czego wynikała taka ocena. Być może ostateczną ocenę dla tej grupy osób, podwyższyłoby skorzystanie z kilku Porad dla Nokii 5310?


Korzystając z okazji, chciałem standardowo jeszcze zareklamować programy partnerskie umieszczone na moim blogu. Jeśli z nich skorzystacie to jeszcze bardziej zmotywuje mnie to do pracy i pozwoli przedłużyć domenę na kolejny rok. Przedłużenia muszę dokonać już pod koniec stycznia. Wspomnę jeszcze, że starałem się wybrać takie programy w których za udział w nich możecie coś zyskać/zarobić.

1) Klikając TUTAJ lub w niebieski baner po prawej stronie na którym wyświetla się "Doładuj telefon przez internet. 2 PLN gratis" możecie promocyjnie doładować swój telefon. Wchodząc przez ten baner/link i doładowując swoje konto komórkowe dostaniecie 2zł więcej w doładowaniu. Dla przykładu doładowujecie konto za 3zł a na konto dostaniecie 5zł. Dodatkowo po każdym doładowaniu 1% zapłaconej kwoty doliczane jest wam do następnego doładowania (cash back). Naprawdę warto - polecam!

2) Czarny baner po prawej na którym wyświetla prezentowane są informacje o darmowym koncie w mBanku, które w wielu rankingach klasyfikowane jest jako najlepsze konto internetowe. Możecie tam w prosty sposób między innymi doładować konto, bez wychodzenia z domu. Jeśli chcesz założyć darmowe konto bankowe, zapraszam na stronę mBanku. Jeśli nie masz 18 lat, to zupełnie darmowym odpowiednikiem konta dla młodzieży jest izzyKONTO. Samodzielnie zarządzaj swoimi finansami i świadomie korzystaj z kieszonkowego czy oszczędności.

3) Baner Play'a na samej górze, pozwoli wam zapoznać się z najnowszą ofertą tego operatora komórkowego. Zachęcam do odwiedzenia ich strony. Być może uda Ci się obniżyć miesięczne rachunki za telefon?

Jeśli macie jakieś sugestie co do strony, podzielcie się nimi w komentarzu.

Na sam koniec przypomnę, że jeśli chcecie być na bieżąco ze wpisami to zapiszcie się do darmowej subskrypcji wpisów klikając w czarne logo z pomarańczowym kwadracikiem (kanał RSS), dodajcie stronę do ulubionych naciskając skrót CTRL+D lub klikając TUTAJ. Jeśli natomiast chcecie otrzymywać wiadomości o nowych wpisach na swojego maila (nie dopuszczam tam żadnego spamu!), zapraszam TUTAJ.

Podsumowanie ankiety #16

· 0 Komentarze

Przez ostatni miesiąc mogliście brać udział w ankiecie, której wyniki chciałem dzisiaj podsumować. Pytanie brzmiało "Od jakiego czasu posiadasz telefon komórkowy?". Brało w niej udział 80 osób, czyli o ok. 25 procent mniej od tej z zeszłego miesiąca. Już dzisiaj zachęcam do wzięcia udziału w nowej ankiecie, która możecie znaleźć jak zawsze w panelu po prawej stronie.

1) 50 proc. z was posiada telefon komórkowy dłużej niż 5 lat. To całkiem pokaźny staż który pokazuje, że większość moich czytelników to doświadczeni użytkownicy telefonów, którzy pamiętają, że minuta rozmowy telefonicznej może kosztować znacznie powyżej złotówki ;-)

2) 19 proc. z was posiada telefon komórkowy krócej niż rok, co oznacza, że co piąty użytkownik strony dopiero rozpoczyna swoją przygodę telekomunikacyjną. Mam nadzieję, że przyda wam się specjalnie stworzony dział "Porady".

3) 17 proc. moich czytelników posiada telefon komórkowy od 3 do 5 lat. Jest to już całkiem długi staż i z pewnością potraficie zauważyć zalety i wady Nokii 5310. Zachęcam was do wyrażenia swojego zdania na jej temat w komentarzach oraz w najnowszej ankiecie.


Korzystając z okazji, chciałem standardowo jeszcze zareklamować programy partnerskie umieszczone na moim blogu. Jeśli z nich skorzystacie to jeszcze bardziej zmotywuje mnie to do pracy i pozwoli przedłużyć domenę na kolejny rok. Przedłużenia muszę dokonać już pod koniec stycznia. Wspomnę jeszcze, że starałem się wybrać takie programy w których za udział w nich możecie coś zyskać/zarobić.

1) Klikając TUTAJ lub w niebieski baner po prawej stronie na którym wyświetla się "Doładuj telefon przez internet. 2 PLN gratis" możecie promocyjnie doładować swój telefon. Wchodząc przez ten baner/link i doładowując swoje konto komórkowe dostaniecie 2zł więcej w doładowaniu. Dla przykładu doładowujecie konto za 3zł a na konto dostaniecie 5zł. Dodatkowo po każdym doładowaniu 1% zapłaconej kwoty doliczane jest wam do następnego doładowania (cash back). Naprawdę warto - polecam!

2) Czerwony baner po prawej na którym wyświetla prezentowane są informacje o darmowym koncie w mBanku, które w wielu rankingach klasyfikowane jest jako najlepsze konto internetowe. Możecie tam w prosty sposób między innymi doładować konto, bez wychodzenia z domu. Jeśli chcesz założyć darmowe konto bankowe, zapraszam na stronę mBanku. Jeśli nie masz 18 lat, to zupełnie darmowym odpowiednikiem konta dla młodzieży jest izzyKONTO. Samodzielnie zarządzaj swoimi finansami i świadomie korzystaj z kieszonkowego czy oszczędności.

3) Baner Play'a na samej górze, pozwoli wam zapoznać się z najnowszą ofertą tego operatora komórkowego. Zachęcam do odwiedzenia ich strony.

Jeśli macie jakieś sugestie co do strony, podzielcie się nimi w komentarzu.

Na sam koniec przypomnę, że jeśli chcecie być na bieżąco ze wpisami to zapiszcie się do darmowej subskrypcji wpisów klikając w czarne logo z pomarańczowym kwadracikiem (kanał RSS), dodajcie stronę do ulubionych naciskając skrót CTRL+D lub klikając TUTAJ. Jeśli natomiast chcecie otrzymywać wiadomości o nowych wpisach na swojego maila (nie dopuszczam tam żadnego spamu!), zapraszam TUTAJ.

Telefony komórkowe w 2011 roku

· 0 Komentarze

Co będzie się działo na rynku telefonów komórkowych w 2011 roku? Z tym zagadnieniem postarali się zmierzyć pracownicy portalu Skąpiec.pl, którzy przeanalizowali preferencje miliona odwiedzających ich witrynę użytkowników.


Na liście najpopularniejszych telefonów komórkowych znalazły się modele takich producentów jak Samsung, Nokia czy HTC. Najpopularniejszym telefonem 2010 roku według użytkowników Skąpca okazał się Samsung S5230 Avila. Klienci docenili go za wygląd, funkcjonalność, cenę oraz jakość wykonania. Jako wady wskazywano brak WIFI, brak latarki, kiepski aparat, brak rysika oraz niezbyt wytrzymałą obudowę.


W zestawieniu, bezkonkurencyjna okazała się Nokia. W TOP 10 listy znalazło się aż siedem telefonów tego producenta. Były to: Nokia E52, Nokia X3, Nokia 5230, Nokia 6303, Nokia 5800, Nokia E72 oraz Nokia 5530. Poza telefonami Nokii oraz Samsungiem Avillą, w zestawieniu znalazły się jeszcze: HTC T8585 Touch HD2 oraz Samsung i8000 Omnia II.

Na czym najbardziej nam zależy przy wyborze telefonu? Najbardziej dbamy o to jakiej marki telefonu używamy. Prawie 40% zapytań na Skąpiec.pl dotyczyło producenta. Nokia, SonyEricsson a może Samsung? Dopiero w dalszej kolejności użytkownicy serwisu kierowali się w swoich poszukiwaniach rodzajem telefonu (klasyczny, slider, z klapką), rodzajem dodatkowej komunikacji zainstalowanej w telefonie czy rodzajem obsługiwanych kart pamięci.

"Jeśli chodzi o system operacyjny to preferencje użytkowników Skąpiec.pl są zgodne ze światowymi trendami. Jak wynika z opublikowanego ostatnio raportu Canalys - centrum badawczego specjalizującego się w śledzeniu trendów wśród nowych technologii, platforma Android stała się nowym liderem wśród smartfonów. Telefon funkcjonujący w oparciu o system operacyjny światowego potentata chciałoby mieć 32,83% użytkowników serwisu Skąpiec.pl zainteresowanych informacjami na temat telefonów komórkowych." - napisano w raporcie.

Cały raport Skąpca jest do ściągnięcia tutaj.

Podsumowanie ankiety #15

· 0 Komentarze

Przez ostatni miesiąc mogliście brać udział w ankiecie, której wyniki chciałem dzisiaj podsumować. Pytanie brzmiało "Który operator posiada najlepszą ofertę na kartę?". Brało w niej udział 109 osób, czyli blisko trzy razy tyle, co w tej z poprzedniego miesiąca. Już dzisiaj zachęcam do wzięcia udziału w nowej ankiecie, która możecie znaleźć jak zawsze w panelu po prawej stronie.

1) 34 procent z was uważa, że najlepszą ofertę na kartę posiada operator Plus GSM. Nie dziwi więc, że Plus ma aż 14,1 mln klientów i nadal jest najbardziej rentowym operatorem na polskim rynku.

2) 33 procent ankietowanych uważa, że najlepszą ofertę na kartę posiada Play. W ostatnim roku zanotował on najwyższy wzrost liczby klientów ze wszystkich operatorów. Ma ich już 5,2 mln.

3) 25 procent z was uważa, że najlepszą ofertę ma Orange. W zeszłym roku posiadał on największą bazę klientów (14,3 mln) i zarobił dla swoich właścicieli 2,26 mld zł (najmniej wśród wielkiej trójki).


Korzystając z okazji, chciałem standardowo jeszcze zareklamować programy partnerskie umieszczone na moim blogu. Jeśli z nich skorzystacie to jeszcze bardziej zmotywuje mnie to do pracy i pozwoli przedłużyć domenę na kolejny rok. Przedłużenia muszę dokonać już pod koniec stycznia. Wspomnę jeszcze, że starałem się wybrać takie programy w których za udział w nich możecie coś zyskać/zarobić.

1) Klikając TUTAJ lub w niebieski baner po prawej stronie na którym wyświetla się "Doładuj telefon przez internet. 2 PLN gratis" możecie promocyjnie doładować swój telefon. Wchodząc przez ten baner/link i doładowując swoje konto komórkowe dostaniecie 2zł więcej w doładowaniu. Dla przykładu doładowujecie konto za 3zł a na konto dostaniecie 5zł. Dodatkowo po każdym doładowaniu 1% zapłaconej kwoty doliczane jest wam do następnego doładowania (cash back). Naprawdę warto - polecam!

2) Czerwony baner po prawej na którym wyświetla prezentowane są informacje o darmowym koncie w mBanku, które w wielu rankingach klasyfikowane jest jako najlepsze konto internetowe. Możecie tam w prosty sposób między innymi doładować konto, bez wychodzenia z domu. Jeśli chcesz założyć darmowe konto bankowe, zapraszam na stronę mBanku. Jeśli nie masz 18 lat, to zupełnie darmowym odpowiednikiem konta dla młodzieży jest izzyKONTO. Samodzielnie zarządzaj swoimi finansami i świadomie korzystaj z kieszonkowego czy oszczędności.

3) Baner Play'a na samej górze, pozwoli wam zapoznać się z najnowszą ofertą tego operatora komórkowego. Zachęcam do odwiedzenia ich strony.

Na sam koniec przypomnę, że jeśli chcecie być na bieżąco ze wpisami to zapiszcie się do darmowej subskrypcji wpisów klikając w czarne logo z pomarańczowym kwadracikiem (kanał RSS), dodajcie stronę do ulubionych naciskając skrót CTRL+D lub klikając TUTAJ. Jeśli natomiast chcecie otrzymywać wiadomości o nowych wpisach na swojego maila (nie dopuszczam tam żadnego spamu!), zapraszam TUTAJ.

Podsumowanie ankiety #14

· 0 Komentarze

Przez ostatni miesiąc mogliście brać udział w ankiecie, której wyniki chciałem dzisiaj podsumować. Pytanie brzmiało "Czy za odpowiednią opłatą, chciałbyś mieć TV w swoim telefonie?". Brało w niej udział 34, czyli 65 mniej niż w tej z poprzedniego miesiąca. Już dzisiaj zachęcam do wzięcia udziału w nowej ankiecie, która możecie znaleźć jak zawsze w panelu po prawej stronie.

1) 56 procent z was deklaruje, że chciałoby mieć dostęp do tv w swojej komórce. Póki co, taka usługa raczkuje w naszym kraju i jedyne co, to pozostaje nam oglądać na telefonie wyłącznie Filmy.

2) 32 procent z was stawia nie chce mieć w swoim telefonie dostępu do TV. Prawdopodobnie obawiacie się wysokich kosztów i słabej jakości obrazu. Zauważalne jest również, że młode pokolenie (do którego głównie zaliczają się użytkownicy telefonu), coraz rzadziej oglądają TV.

3) 12 procent nie opowiada się po żadnej stronie i zwyczajowo nie ma zdania. W każdej badanej grupie, takie osoby się znajdą.


Korzystając z okazji, chciałem standardowo jeszcze zareklamować programy partnerskie umieszczone na moim blogu. Jeśli z nich skorzystacie to jeszcze bardziej zmotywuje mnie to do pracy i pozwoli przedłużyć domenę na kolejny rok. Przedłużenia muszę dokonać już pod koniec stycznia. Wspomnę jeszcze, że starałem się wybrać takie programy w których za udział w nich możecie coś zyskać/zarobić.

1) Klikając TUTAJ lub w niebieski baner po prawej stronie na którym wyświetla się "Doładuj telefon przez internet. 2 PLN gratis" możecie promocyjnie doładować swój telefon. Wchodząc przez ten baner/link i doładowując swoje konto komórkowe dostaniecie 2zł więcej w doładowaniu. Dla przykładu doładowujecie konto za 3zł a na konto dostaniecie 5zł. Dodatkowo po każdym doładowaniu 1% zapłaconej kwoty doliczane jest wam do następnego doładowania (cash back). Naprawdę warto - polecam!

2) Czerwony baner po prawej na którym wyświetla prezentowane są informacje o darmowym koncie w mBanku, które w wielu rankingach klasyfikowane jest jako najlepsze konto internetowe. Możecie tam w prosty sposób między innymi doładować konto, bez wychodzenia z domu. Jeśli chcesz założyć darmowe konto bankowe, zapraszam na stronę mBanku. Jeśli nie masz 18 lat, to zupełnie darmowym odpowiednikiem konta dla młodzieży jest izzyKONTO. Samodzielnie zarządzaj swoimi finansami i świadomie korzystaj z kieszonkowego czy oszczędności.

3) Baner Play'a na samej górze, pozwoli wam zapoznać się z najnowszą ofertą tego operatora komórkowego. Zachęcam do odwiedzenia ich strony.

Na sam koniec przypomnę, że jeśli chcecie być na bieżąco ze wpisami to zapiszcie się do darmowej subskrypcji wpisów klikając w czarne logo z pomarańczowym kwadracikiem (kanał RSS), dodajcie stronę do ulubionych naciskając skrót CTRL+D lub klikając TUTAJ. Jeśli natomiast chcecie otrzymywać wiadomości o nowych wpisach na swojego maila (nie dopuszczam tam żadnego spamu!), zapraszam TUTAJ.

Złote Kupony na eBooki

· 0 Komentarze

Wspaniała oferta tylko do końca grudnia! ZŁOTE KUPONY NA 2011 ROK. Skorzystaj, aby zaoszczędzić nawet do 200 zł! Po nabyciu Złotego Kuponu, możecie je następnie przeznaczyć na eBooki i Audiobooki z wydawnictwa Złote Myśli. Wartość kuponów jest ogromna w porównaniu z ich ceną!

1) Kupon o wartości 35 złotych, możecie nabyć za 10 złotych.

2) Kupon o wartości 100 złotych, możecie nabyć za 25 złotych.

3) Kupon o wartości 250 złotych, możecie nabyć za 50 złotych.

Kupony podane powyżej bez problemu wystarczą, na nabycie książek takich jak:

 
 



 
 
PS: Pamiętaj, że oferta jest ważna wyłącznie do końca roku, tj. 31 grudnia 2010. Więcej szczegółów tutaj. Pod tym adresem znajdziesz pełną ofertę wydawnictwa Złote Myśli, która zawiera eBooki, książki drukowane i audiobooki.

Życzenia świąteczne i noworoczne

· 0 Komentarze

Wszystkim Czytelnikom bloga życzę rodzinnych i spokojnych świąt Bożego Narodzenia oraz wszelkiej pomyślności w nadchodzącym 2011 roku. Oby przyszłe dwanaście miesięcy było najlepszym okresem w waszym dotychczasowym życiu!


Przy okazji przedświątecznej zawieruchy, polecam wam skorzystanie z ofert doładowań przygotowanych specjalnie dla was przez operatorów. Możecie również spróbować swojego szczęścia w unikatowym konkursie, w którym do wygrania w zależności od waszych preferencji jest iPad 16GB lub iPhone4. O szczegółach możecie przeczytać tutaj.

Podsumowanie ankiety #13

· 0 Komentarze

Przez ostatni miesiąc mogliście brać udział w ankiecie, której wyniki chciałem dzisiaj podsumować. Pytanie brzmiało "Jaki telefon jest dla Ciebie najlepszy?".Brało w niej udział 109 osób, czyli 65 więcej niż w tej z poprzedniego miesiąca. Już dzisiaj zachęcam do wzięcia udziału w nowej ankiecie, która możecie znaleźć jak zawsze w panelu po prawej stronie.

1) 65 procent z was uważa, że najlepiej sprawdza się tradycyjny telefon - taki jaki znamy od lat. Prostota, mniejsza awaryjność obudowy czy schludny wygląd to na pewno atuty takiego rozwiązania.

2) 17 procent z was stawia na telefon rozsuwany. Na pewno jest wygodny w użyciu. Wiele osób deklaruje, iż po krótkim użytkowaniu takiego telefonu, nie zamieniłoby go na żaden inny. Coś w tym musi być...

3) 15 procent z was preferuje telefon dotykowy. Wada takiego rozwiazania jest mala dokladnosc i dosyc duza podatnosc na zabrudzenia.


Korzystając z okazji, chciałem standardowo jeszcze zareklamować programy partnerskie umieszczone na moim blogu. Jeśli z nich skorzystacie to jeszcze bardziej zmotywuje mnie to do pracy i pozwoli przedłużyć domenę na kolejny rok. Wspomnę jeszcze, że starałem się wybrać takie programy w których za udział w nich możecie coś zyskać/zarobić. 

1) Klikając TUTAJ lub w niebieski baner po prawej stronie na którym wyświetla się "Doładuj telefon przez internet. 2 PLN gratis" możecie promocyjnie doładować swój telefon. Wchodząc przez ten baner/link i doładowując swoje konto komórkowe dostaniecie 2zł więcej w doładowaniu. Dla przykładu doładowujecie konto za 3zł a na konto dostaniecie 5zł. Dodatkowo po każdym doładowaniu 1% zapłaconej kwoty doliczane jest wam do następnego doładowania (cash back). Naprawdę warto - polecam!

2) Czerwony baner po prawej na którym wyświetla prezentowane są informacje o darmowym koncie w mBanku, które w wielu rankingach klasyfikowane jest jako najlepsze konto internetowe. Możecie tam w prosty sposób między innymi doładować konto, bez wychodzenia z domu. Jeśli chcesz założyć darmowe konto bankowe, zapraszam na stronę mBanku. Jeśli nie masz 18 lat, to zupełnie darmowym odpowiednikiem konta dla młodzieży jest izzyKONTO. Samodzielnie zarządzaj swoimi finansami i świadomie korzystaj z kieszonkowego czy oszczędności.

Na sam koniec przypomnę, że jeśli chcecie być na bieżąco ze wpisami to zapiszcie się do darmowej subskrypcji wpisów klikając w czarne logo z pomarańczowym kwadracikiem (kanał RSS), dodajcie stronę do ulubionych naciskając skrót CTRL+D lub klikając TUTAJ. Jeśli natomiast chcecie otrzymywać wiadomości o nowych wpisach na swojego maila, zapraszam TUTAJ.

Podsumowanie ankiety #12

· 0 Komentarze

Przez ostatni miesiąc mogliście brać udział w ankiecie, której wyniki chciałem dzisiaj podsumować. Pytanie brzmiało "Klikasz w reklamy aby pomóc autorowi utrzymać stronę?".Brało w niej udział 44 osób, czyli 14 mniej niż w tej z poprzedniego miesiąca. Już dzisiaj zachęcam do wzięcia udziału w nowej ankiecie, która możecie znaleźć jak zawsze w panelu po prawej stronie.

1) 43 procent z was klika w reklamy z czego jestem bardzo zadowolony. Pozwalacie mi utrzymać stronę, czyli wykupić między innymi abonament na domenę. Dodatkowo, mikrozysku zawsze mobilizują do dalszej pracy - częstszych i bardziej kreatywnych wpisów. Wielkie dzięki!

2) 25 procent z was nie klika w reklamy. Rozumiem, że jest to prawdopodobnie przyzwyczajenie - nikt z nas nie lubi nachalnych reklam, dlatego ja zrezygnowałem z wyskakujących popupów. Wydaje mi się, że reklamy na mojej stronie są umiejscowione w taki sposób, aby nie razić czytelnika. Liczę na zmianę waszego zdania i pomoc w zbieraniu pieniędzy na nową witrynę. Was to nic nie kosztuje...

3) 31 procent z was nie klika w reklamy, ale deklaruje, iż zacznie to robić. Dzięki, za zrozumienie mojego apelu :)



Korzystając z okazji, chciałem standardowo jeszcze zareklamować programy partnerskie umieszczone na moim blogu. Jeśli z nich skorzystacie to jeszcze bardziej zmotywuje mnie to do pracy i pozwoli przedłużyć domenę na kolejny rok. Wspomnę jeszcze, że starałem się wybrać takie programy w których za udział w nich możecie coś zyskać/zarobić. 

1) Klikając TUTAJ lub w niebieski baner po prawej stronie na którym wyświetla się "Doładuj telefon przez internet. 2 PLN gratis" możecie promocyjnie doładować swój telefon. Wchodząc przez ten baner/link i doładowując swoje konto komórkowe dostaniecie 2zł więcej w doładowaniu. Dla przykładu doładowujecie konto za 3zł a na konto dostaniecie 5zł. Dodatkowo po każdym doładowaniu 3% zapłaconej kwoty doliczane jest wam do następnego doładowania (cash back). Naprawdę warto - polecam!

2) Czerwony baner po prawej na którym wyświetla prezentowane są informacje o darmowym koncie w mBanku, które w wielu rankingach klasyfikowane jest jako najlepsze konto internetowe. Możecie tam w prosty sposób między innymi doładować konto, bez wychodzenia z domu. Jeśli chcesz założyć darmowe konto bankowe, zapraszam na stronę mBanku. Jeśli nie masz 18 lat, to zupełnie darmowym odpowiednikiem konta dla młodzieży jest izzyKONTO. Samodzielnie zarządzaj swoimi finansami i świadomie korzystaj z kieszonkowego czy oszczędności.

Na sam koniec przypomnę, że jeśli chcecie być na bieżąco ze wpisami to zapiszcie się do darmowej subskrypcji wpisów klikając w czarne logo z pomarańczowym kwadracikiem (kanał RSS), dodajcie stronę do ulubionych naciskając skrót CTRL+D lub klikając TUTAJ. Jeśli natomiast chcecie otrzymywać wiadomości o nowych wpisach na swojego maila, zapraszam TUTAJ.

Podsumowanie ankiety #11

· 0 Komentarze

Przez ostatni miesiąc mogliście brać udział w ankiecie, której wyniki chciałem dzisiaj podsumować. Pytanie brzmiało "Czy korzystasz z internetu w swojej komórce?".Brało w niej udział 58 osób, czyli dwa razy mniej niż w tej z poprzedniego miesiąca. Już dzisiaj zachęcam do wzięcia udziału w nowej ankiecie, która możecie znaleźć jak zawsze w panelu po prawej stronie.

1) 57 procent z was nie korzysta z internetu w swojej komórce. Z jednej strony jest to logiczne - po co ponosić dodatkowe koszty, skoro większość z nas ma dostęp do internetu z domu. Druga sprawa to również dosyć niska mobilność naszego społeczeństwa, przez co mamy dostęp do internetu niemal cały czas i nie potrzebujemy z niego korzystać w drodze.

2) 43 procent z was korzysta z internetu w komórce. Przyznam szczerze, że ja również od czasu do czasu sprawdzam podstawowe informacje, czy odbieram maile. Ceny połączeń z internetem systematycznie maleją (np. w Play pakiet 25 MB kosztuje zaledwie 5 zł). Do tego można skorzystać z kilku kruczków, które optymalizują działanie internetu w naszym telefonie. Przede wszystkim należy korzystać z przeglądarki (np. Opera), wyłączyć wyświetlanie obrazków (o ile interesuje nas wyłącznie informacja) oraz w miarę możliwości korzystać ze stron przygotowanych specjalnie pod komórki (np. lajt.onet.pl).


Korzystając z okazji, chciałem standardowo jeszcze zareklamować programy partnerskie umieszczone na moim blogu. Jeśli z nich skorzystacie to jeszcze bardziej zmotywuje mnie to do pracy i pozwoli przedłużyć domenę na kolejny rok. Wspomnę jeszcze, że starałem się wybrać takie programy w których za udział w nich możecie coś zyskać/zarobić.

1) Klikając TUTAJ lub w niebieski baner po prawej stronie na którym wyświetla się "Doładuj telefon przez internet. 2 PLN gratis" możecie promocyjnie doładować swój telefon. Wchodząc przez ten baner/link i doładowując swoje konto komórkowe dostaniecie 2zł więcej w doładowaniu. Dla przykładu doładowujecie konto za 3zł a na konto dostaniecie 5zł. Dodatkowo po każdym doładowaniu 3% zapłaconej kwoty doliczane jest wam do następnego doładowania (cash back). Naprawdę warto - polecam!

2) Czerwony baner po prawej na którym wyświetla prezentowane są informacje o darmowym koncie w mBanku, które w wielu rankingach klasyfikowane jest jako najlepsze konto internetowe. Możecie tam w prosty sposób między innymi doładować konto, bez wychodzenia z domu. Jeśli chcesz założyć darmowe konto bankowe, zapraszam na stronę mBanku. Jeśli nie masz 18 lat, to zupełnie darmowym odpowiednikiem konta dla młodzieży jest izzyKONTO. Samodzielnie zarządzaj swoimi finansami i świadomie korzystaj z kieszonkowego czy oszczędności.

3) Na środku strony widać baner z filmikiem reklamowym Sony. Oglądając go do końca, dowiesz się o najnowszej technologii robienia zdjęć (Sony Nex-5). Zachęcam, do obejrzenia go w całości. "Jakość lustrzanki w kieszeni". Dochód z każdego wyświetlenia filmiku będzie przeznaczony na rozwój strony.

Na sam koniec przypomnę, że jeśli chcecie być na bieżąco ze wpisami to zapiszcie się do darmowej subskrypcji wpisów klikając w czarne logo z pomarańczowym kwadracikiem (kanał RSS), dodajcie stronę do ulubionych naciskając skrót CTRL+D lub klikając TUTAJ. Jeśli natomiast chcecie otrzymywać wiadomości o nowych wpisach na swojego maila, zapraszam TUTAJ.

Podsumowanie ankiety #10

· 0 Komentarze

Przez ostatni miesiąc mogliście brać udział w ankiecie, której wyniki chciałem dzisiaj podsumować. Pytanie brzmiało "Ile usterek miała Twoja Nokia?". Warto dodać, ze brało w niej udział 138 osób, czyli niewiele mniej niż w tej z zeszłego miesiąca. Już dzisiaj zachęcam do wzięcia udziału w nowej ankiecie, która możecie znaleźć jak zawsze w panelu po prawej stronie.

1) Aż 54 osoby nie miało do tej pory żadnych problemów ze swoją Nokią. Potwierdza to wysoką klasę tej marki, której niezawodność jest już dzisiaj kultowa. Miejmy tylko nadzieję, że wraz z upływem czasu, producenci nie przejdą z jakości w ilość.

2) 40 osób miało do tej pory jedną usterkę w swoim telefonie. Wydaje się, iż nie jest to najgorszy wynik. Sam w mojej Nokii miałem już kilka usterek. Inna sprawa, że to ja bardzo często byłem winowajcą. Zdarzyło mi się już zalać telefon, czy doprowadzić do pęknięcia szybki wyświetlacza :)

3) 26 osób z was miało więcej niż dwie usterki. Jest to już zdecydowanie zbyt wiele, jak na tak renomowaną firmę. W komentarzach możecie napisać, co się wam popsuło. Jestem ciekawy i z niecierpliwością czekam na kontakt od was :)


Korzystając z okazji, chciałem standardowo jeszcze zareklamować programy partnerskie umieszczone na moim blogu. Jeśli z nich skorzystacie to jeszcze bardziej zmotywuje mnie to do pracy i pozwoli przedłużyć domenę na kolejny rok. Wspomnę jeszcze, że starałem się wybrać takie programy w których za udział w nich możecie coś zyskać/zarobić.

1) Klikając TUTAJ lub w niebieski baner po prawej stronie na którym wyświetla się "Doładuj telefon przez internet. 2 PLN gratis" możecie promocyjnie doładować swój telefon. Wchodząc przez ten baner/link i doładowując swoje konto komórkowe dostaniecie 2zł więcej w doładowaniu. Dla przykładu doładowujecie konto za 3zł a na konto dostaniecie 5zł. Dodatkowo po każdym doładowaniu 3% zapłaconej kwoty doliczane jest wam do następnego doładowania (cash back). Naprawdę warto - polecam!

2) Czerwony baner po prawej na którym wyświetla prezentowane są informacje o darmowym koncie w mBanku, które w wielu rankingach klasyfikowane jest jako najlepsze konto internetowe. Możecie tam w prosty sposób między innymi doładować konto, bez wychodzenia z domu. Jeśli chcesz założyć darmowe konto bankowe, zapraszam na stronęmBanku. Jeśli nie masz 18 lat, to zupełnie darmowym odpowiednikiem konta dla młodzieży jest izzyKONTO. Samodzielnie zarządzaj swoimi finansami i świadomie korzystaj z kieszonkowego czy oszczędności.

3) Klikając w baner na samej górze (darmowa nawigacja do telefonów Nokia - poczytaj tutaj), bądź inne reklamy na stronie (np. pod ankietą po prawej stronie), pomagasz rozwijać serwis i opłacać jego domenę oraz serwer. Za takie zachowanie z góry dziękuję - Ciebie to nic nie kosztuje a mi pozwala zająć się wyłącznie rozwiązywaniem waszych problemów z telefonem.

Na sam koniec przypomnę, że jeśli chcecie być na bieżąco ze wpisami to zapiszcie się do darmowej subskrypcji wpisów klikając w czarne logo z pomarańczowym kwadracikiem, dodajcie stronę do ulubionych naciskając skrót CTRL+D lub klikając TUTAJ. Jeśli natomiast chcecie otrzymywać wiadomości o nowych wpisach na swojego maila, zapraszam TUTAJ.

Podsumowanie ankiety #9

· 0 Komentarze

Przez ostatni miesiąc mogliście brać udział w ankiecie, której wyniki chciałem dzisiaj podsumować. Pytanie brzmiało "Ile wydajesz miesięcznie na telefon?". Warto dodać, ze brało w niej udział 140 osób, czyli niewiele mniej niż w tej z zeszłego miesiąca. Już dzisiaj zachęcam do wzięcia udziału w nowej ankiecie, która możecie znaleźć jak zawsze w panelu po prawej stronie.

1) 47 osób wydaje od 30 do 50 złotych miesięcznie na swój telefon. Jest to częstokroć wymagany przez operatorów limit wydatków, który musimy spełnić, aby utrzymać ważność na połączenia wychodzące. Na szczęście część operatorów odchodzi od takiego restrykcyjnego podejścia, wydłużając czasy ważności konta. 30 do 50 złotych miesięcznie, wystarczy na wykonanie około 100-170 rozmów telefonicznych w standardowej taryfie bez aktywacji pakietów wewnątrz sieci.

2) 41 osób wydaje od 20 do 30 złotych miesięcznie na swój telefon. Jest to tzw. "minimalny abonament" przy którym dostajemy telefon komórkowy na abonament/ofertę mix czy wspominana wcześniej ważność konta w ofertach na kartę. Muszę przyznać, że ja również należę do tego przedziału, gdyż od kilku miesięcy staram się ograniczać wydatki na telefon. 20 do 30 złotych miesięcznie, wystarczy na wykonanie około 70-100 minut rozmów telefonicznych w standardowej taryfie bez aktywacji pakietów wewnątrz sieci.

3) 24 osoby wydają więcej niż wspomniane wcześniej 50 złotych. W takim abonamencie, możemy uzyskać już całkiem niezły telefon czy też pakiet "full zestaw" na kartę (darmowe rozmowy wewnątrz sieci, pakiety internetowe itp.). Wydaje mi się jednak, że osoby tak wiele rozmawiające, powinny zastanowić się, czy nie da się zaoszczędzić w jakiś sposób na wydatkach. Warto przenieść swój numer do sieci w której telefon mają nasi bliscy czy znajomi. Nie zaszkodzi również rozejrzenie się za alternatywnymi rozwiązaniami (np. Skype czy chat przez bluetootha).


Korzystając z okazji, chciałem standardowo jeszcze zareklamować programy partnerskie umieszczone na moim blogu. Jeśli z nich skorzystacie to jeszcze bardziej zmotywuje mnie to do pracy i pozwoli przedłużyć domenę na kolejny rok. Wspomnę jeszcze, że starałem się wybrać takie programy w których za udział w nich możecie coś zyskać/zarobić.

1) Klikając TUTAJ lub w niebieski baner po prawej stronie na którym wyświetla się "Doładuj telefon przez internet. 2 PLN gratis" możecie promocyjnie doładować swój telefon. Wchodząc przez ten baner/link i doładowując swoje konto komórkowe dostaniecie 2zł więcej w doładowaniu. Dla przykładu doładowujecie konto za 3zł a na konto dostaniecie 5zł. Dodatkowo po każdym doładowaniu 3% zapłaconej kwoty doliczane jest wam do następnego doładowania (cash back). Naprawdę warto - polecam!

2) Czarny baner po prawej na którym wyświetla się "Doładuj telefon ze swojego rachunku". Możecie tam w prosty sposób doładować konto, bez wychodzenia z domu. Przeznaczone jest to dla wszystkich posiadaczy darmowego konta w mBanku. Jeśli nie masz 18 lat, to zupełnie darmowym odpowiednikiem konta dla młodzieży jest izzyKONTO. Samodzielnie zarządzaj swoimi finansami i świadomie korzystaj z kieszonkowego czy oszczędności.

3) Klikając w baner na samej górze (filmik), bądź inne reklamy na stronie, pomagasz rozwijać serwis i opłacać jego domenę oraz serwer. Za takie zachowanie z góry dziękuję - Ciebie to nic nie kosztuje a mi pozwala zająć się wyłącznie rozwiązywaniem waszych problemów z telefonem.

Na sam koniec przypomnę, że jeśli chcecie być na bieżąco ze wpisami to zapiszcie się do darmowej subskrypcji wpisów klikając w czarne logo z pomarańczowym kwadracikiem, dodajcie stronę do ulubionych naciskając skrót CTRL+D lub klikając TUTAJ. Jeśli natomiast chcecie otrzymywać wiadomości o nowych wpisach na swojego maila, zapraszam TUTAJ.

Podsumowanie ankiety #8

· 0 Komentarze

Przez ostatni miesiąc mogliście brać udział w ankiecie, której wyniki chciałem dzisiaj podsumować. Pytanie brzmiało "Ile trzyma bateria w Twoim telefonie?". Warto dodać, ze brało w niej udział 175 osób, czyli aż o ponad sto więcej niż w poprzedniej. Już dzisiaj zachęcam do wzięcia udziału w nowej ankiecie, która możecie znaleźć jak zawsze w panelu po prawej stronie.

1) U 58 osób, bateria w Nokii 5310 trzyma 3 dni. Jest to wynik średni i ale znośny i do zaakceptowania. Sam mam znajomych, którym komórka pada co dwa dni, a wcale nie wiszą ciągle na słuchawce. Mimo wszystko daleko do wyniku starych telefonów, które potrafiły trzymać przez tydzień.

2) U 42 osób bateria w telefonie trzyma powyżej 4 dni co uważam, że jest już wynikiem bardzo dobrym. U mnie, po zdjęciu simlocka (i wyjęciu Turbo Sima), bateria wydłużyła swój żywot do 5 dni. Warto dodać, że nie formatowałem swojej baterii, co także ograniczyło jej efektywność. Jeśli jesteś w tej grupie, to możesz uważać się za szczęśliwca.

3) Dla 50 osób, bateria w Nokii 5310, trzyma do dwóch dni. Jest to wynik kiepski, ale z pewnością podyktowany waszą aktywnością i długimi rozmowami/smsami. Dla mnie zawsze problemem była sytuacja, kiedy komórka pada w niespodziewanym momencie. Aby się przed nią ustrzec, warto zakupić za grosze drugą ładowarkę i zostawić ja np. u swojej drugiej połówki. Można też pomyśleć o ładowarce samochodowej.


Korzystając z okazji, chciałem standardowo jeszcze zareklamować programy partnerskie umieszczone na moim blogu. Jeśli z nich skorzystacie to jeszcze bardziej zmotywuje mnie to do pracy i pozwoli przedłużyć domenę na kolejny rok. Wspomnę jeszcze, że starałem się wybrać takie programy w których za udział w nich możecie coś zyskać/zarobić.

1) Klikając TUTAJ lub w niebieski baner po prawej stronie na którym wyświetla się "Doładuj telefon przez internet. 2 PLN gratis" możecie promocyjnie doładować swój telefon. Wchodząc przez ten baner/link i doładowując swoje konto komórkowe dostaniecie 2zł więcej w doładowaniu. Dla przykładu doładowujecie konto za 3zł a na konto dostaniecie 5zł. Dodatkowo po każdym doładowaniu 3% zapłaconej kwoty doliczane jest wam do następnego doładowania (cash back). Naprawdę warto - polecam!

2) Czarny baner po prawej na którym wyświetla się "Doładuj telefon ze swojego rachunku". Możecie tam w prosty sposób doładować konto, bez wychodzenia z domu. Przeznaczone jest to dla wszystkich posiadaczy darmowego konta w mBanku. Jeśli nie masz 18 lat, to zupełnie darmowym odpowiednikiem konta dla młodzieży jest izzyKONTO.

3) Klikając na samej górze w baner Play, możecie dostać unikalną ofertę na telefon za 1zł. Warto spróbować, gdyż z tego co wiem, proponowane są oferty lepsze, niż standardowo można uzyskać w salonie.

Na sam koniec przypomnę, że jeśli chcecie być na bieżąco ze wpisami to zapiszcie się do darmowej subskrypcji wpisów klikając w czarne logo z pomarańczowym kwadracikiem, dodajcie stronę do ulubionych naciskając skrót CTRL+D lub klikając TUTAJ. Jeśli natomiast chcecie otrzymywać wiadomości o nowych wpisach na swojego maila, zapraszam TUTAJ

Podsumowanie ankiety #7

· 0 Komentarze

Przez ostatni miesiąc mogliście brać udział w ankiecie, której wyniki chciałem dzisiaj podsumować. Pytanie brzmiało "U swojego operatora najbardziej cenisz?". Warto dodać, ze brały w niej udział 74 osoby. Już dzisiaj zachęcam do wzięcia udziału w nowej ankiecie, która możecie znaleźć jak zawsze w panelu po prawej stronie.

1) Dla 26 osób najważniejsza jest cena pojedynczego smsa. Widać, że Polacy pokochali smsy i doceniają prostotę i skrótowość przekazywania informacji. Warto przypomnieć, że smsy kosztują dzisiaj około 10 groszy (9gr w Play) a niektóre sieci (np Heyah) oferują darmowe smsy w obrębie własnej sieci.

2) Dla 14 osób najważniejsze są najróżniejsze pakiety w sieci. Pozwalają one znacznie obniżyć ceny połączeń ze znajomymi. Do tej pory chyba najlepsze pakiety miała sieć Orange. Od czasu wprowadzenia "Stanu Darmowego" to Play przejął pałeczkę oferując po doładowaniu za 30zł darmowe rozmowy w obrębie własnej sieci.

3) Dla 13 osób najważniejsze są ceny połączeń, niezależnie od sieci do której dzwonią. Ostrą wojnę cenową narzucił w ostatnim czasie Play przez co minuta rozmowy u wszystkich operatorów spadła z około 50gr do 29 gr. Dla łowców ofert przypomnę, że w sieci mBank Mobile możemy kupić starter w którym aż do czerwca 2010 minuta rozmowy do wszystkich sieci kosztuje 19gr. Po tym okresie będzie kosztować zgodnie ze standardowym cennikiem (obecnie 29gr/min).


Korzystając z okazji, chciałem standardowo jeszcze zareklamować programy partnerskie umieszczone na moim blogu. Jeśli z nich skorzystacie to jeszcze bardziej zmotywuje mnie to do pracy i pozwoli przedłużyć domenę na kolejny rok. Wspomnę jeszcze, że starałem się wybrać takie programy w których za udział w nich możecie coś zyskać/zarobić.

1) Klikając TUTAJ lub w niebieski baner po prawej stronie na którym wyświetla się "Doładuj telefon przez internet. 2 PLN gratis" możecie promocyjnie doładować swój telefon. Wchodząc przez ten baner/link i doładowując swoje konto komórkowe dostaniecie 2zł więcej w doładowaniu. Dla przykładu doładowujecie konto za 3zł a na konto dostaniecie 5zł. Dodatkowo po każdym doładowaniu 3% zapłaconej kwoty doliczane jest wam do następnego doładowania (cash back). Naprawdę warto - polecam!

2) Czarny baner po prawej na którym wyświetla się "Doładuj telefon ze swojego rachunku". Możecie tam w prosty sposób doładować konto, bez wychodzenia z domu. Przeznaczone jest to dla wszystkich posiadaczy darmowego konta w mBanku. Jeśli nie masz 18 lat, to zupełnie darmowym odpowiednikiem konta dla młodzieży jest izzyKONTO.

3) Klikając na samej górze w baner Play, możecie dostać unikalną ofertę na telefon za 1zł. Warto spróbować, gdyż z tego co wiem, proponowane są oferty lepsze, niż standardowo można uzyskać w salonie.

Na sam koniec przypomnę, że jeśli chcecie być na bieżąco ze wpisami to zapiszcie się do darmowej subskrypcji wpisów klikając w czarne logo z pomarańczowym kwadracikiem, dodajcie stronę do ulubionych naciskając skrót CTRL+D lub klikając TUTAJ. Jeśli natomiast chcecie otrzymywać wiadomości o nowych wpisach na swojego maila, zapraszam TUTAJ

Podsumowanie ankiety #6

· 0 Komentarze

Przez ostatni miesiąc mogliście brać udział w ankiecie, której wyniki chciałem dzisiaj podsumować. Pytanie brzmiało "W swoim telefonie najbardziej cenisz?". Warto dodać, ze brały w niej udział aż 123 osoby. Już dzisiaj zachęcam do wzięcia udziału w nowej ankiecie, która możecie znaleźć jak zawsze w panelu po prawej stronie.

1) Aż 96 osób wybrało jako najbardziej pożyteczną dla nich funkcję "Odtwarzacz mp3". Mimo iż Nokia 5310 XpressMusic jest zdecydowanie telefonem muzycznym, to taka dysproporcja mnie trochę zdziwiła :) Ciekawy jestem waszych spostrzeżeń - możecie je napisać klikając w słowo "komentarze"

2) Na drugim miejscu zbiorczo umieściliście "Gry i aplikacje" oraz "Internet", które głosowało kolejno 9 i 8 osób. Wiemy jak ładnie na naszym telefonie wyglądają niektóre z dobrze napisanych gier - z tego powodu nie dziwię się wam. Z kolei ceny internetu dla telefonów komórkowych w ostatnim czasie spadły i wykupując odpowiednie pakiety, możemy surfować po atrakcyjnych stawkach.

3) Na trzecim miejscu umieściliście "Aparat fotograficzny" oraz "Odtwarzacz filmów", które uzyskały sympatię kolejno 6 i 4 osób. Mimo iż aparat w Nokii 5310 nie należy do najlepszych (możecie przeczytać recenzję klikając w zamieszczony link) to wystarczy aby uwiecznić niektóre rzeczy na zdjęciach. Z kolei odtwarzacz filmów do tej pory mnie nie zawiódł i od czasu do czasu (gdy nie mam dostępu do komputera czy telewizora) jestem w stanie obejrzeć interesujący film.


Korzystając z okazji, chciałem standardowo jeszcze zareklamować programy partnerskie umieszczone na moim blogu. Jeśli z nich skorzystacie to jeszcze bardziej zmotywuje mnie to do pracy i pozwoli przedłużyć domenę na kolejny rok. Wspomnę jeszcze, że starałem się wybrać takie programy w których za udział w nich możecie coś zyskać.

1) Klikając TUTAJ lub w niebieski baner po prawej stronie na którym wyświetla się "Doładuj telefon przez internet. 2 PLN gratis" możecie promocyjnie doładować swój telefon. Wchodząc przez ten baner/link i doładowując swoje konto komórkowe dostaniecie 2zł więcej w doładowaniu. Dla przykładu doładowujecie konto za 3zł a na konto dostaniecie 5zł. Dodatkowo po każdym doładowaniu 3% zapłaconej kwoty doliczane jest wam do następnego doładowania. Naprawdę warto - polecam!

2) Czarny baner po prawej na którym wyświetla się "Doładuj telefon ze swojego rachunku". Możecie tam w prosty sposób doładować konto, bez wychodzenia z domu. Przeznaczone jest to dla wszystkich posiadaczy darmowego konta w mBanku. Jeśli nie masz 18 lat, to zupełnie darmowym odpowiednikiem konta dla młodzieży jest izzyKONTO.

3) Klikając TUTAJ bądź w biały baner po prawej stronie ("Wzór Einsteina"), możesz po rejstracji w serwisie (i wpisaniu jednym zdaniem swojego życiowego celu) otrzymać zupełnie za darmo koszulkę z kolorowym nadrukiem. Skoro dają to chyba warto wziąć? :) Oprócz nagrody gwarantowanej (koszulki) możecie wygrać również wiele innych nagród, zachęcam do rejstracji :)

Na sam koniec przypomnę, że jeśli chcecie być na bieżąco ze wpisami to zapiszcie się do darmowej subskrypcji wpisów klikając w czarne logo z pomarańczowym kwadracikiem, dodajcie stronę do ulubionych naciskając skrót CTRL+D lub klikając TUTAJ. Jeśli natomiast chcecie otrzymywać wiadomości o nowych wpisach na swojego maila, zapraszam TUTAJ

Podsumowanie ankiety #5

· 0 Komentarze

Przez ostatni miesiąc mogliście brać udział w ankiecie, której wyniki chciałem dzisiaj podsumować. Pytanie brzmiało "Masz komórkę na...?". Warto dodać, ze brały w niej udział aż 164 osoby.

1) Więcej niż połowa z głosujących, bo aż 57 procent deklaruje, że posiada telefon na kartę. Jako, że Nokia 5310 XpressMusic jest skierowana głównie do ludzi młodych (bądź czujących się młodo :)) taki wybór nie może dziwić - oferty na kartę są po prostu najtańsze.

2) 23 procent z głosujących zadeklarowało, że posiada telefon na abonament. Nokia 5310 XpressMusic była w ostatnim miesiącach hojnie rozdawana nawet w tańszych abonamentach, co tłumaczy duży wzrost liczby użytkowników tego telefonu.

3) 20 procent z was zagłosowało na opcję "mix", która w Polsce nie jest jeszcze tak popularna jak zagranicą, mimo wszystko zyskuje coraz więcej użytkowników. Niestety według mnie oprócz oczywistych zalet, odziedziczyła po abonamencie i karcie największe minusy.


Korzystając z okazji, chciałem standardowo jeszcze zareklamować programy partnerskie umieszczone na moim blogu. Jeśli z nich skorzystacie to jeszcze bardziej zmotywuje mnie to do pracy i pozwoli przedłużyć domenę na kolejny rok. Wspomnę jeszcze, że starałem się wybrać takie programy w których za udział w nich możecie coś zyskać.

1) Klikając TUTAJ lub w niebieski baner po prawej stronie na którym wyświetla się "Doładuj telefon przez internet. 2 PLN gratis" możecie promocyjnie doładować swój telefon. Wchodząc przez ten baner/link i doładowując swoje konto komórkowe dostaniecie 2zł więcej w doładowaniu. Dla przykładu doładowujecie konto za 3zł a na konto dostaniecie 5zł. Dodatkowo po każdym doładowaniu 3% zapłaconej kwoty doliczane jest wam do następnego doładowania. Naprawdę warto - polecam!

2) Czarny baner po prawej na którym wyświetla się "Doładuj telefon ze swojego rachunku". Możecie tam w prosty sposób doładować konto, bez wychodzenia z domu. Przeznaczone jest to dla wszystkich posiadaczy darmowego konta w mBanku. Jeśli nie masz 18 lat, to darmowym odpowiednikiem konta dla młodzieży jest izzyKONTO.

3) Klikając TUTAJ dowiecie się jak w prosty sposób możecie odebrać nagrodę gwarantowaną taką jak DVD (odtwarzające filmy Divix), Aparat fotograficzny Fuji czy nawet Nawigację samochodową Tom Tom.

4) Na samej górze, możecie znaleźć kwadrat reklamujący ubezpieczenia Allianz. Klikając w niego możecie pomóc przedłużyć mi domenę na następny rok. Jeśli natomiast jesteście zainteresowani ubezpieczeniem, możecie zyskać zniżkę 7% lub 77zł na konkretne pakiety ubezpieczeń.

Na sam koniec przypomnę, że jeśli chcecie być na bieżąco ze wpisami to zapiszcie się do darmowej subskrypcji wpisów klikając w czarne logo z pomarańczowym kwadracikiem, dodajcie stronę do ulubionych naciskając skrót CTRL+D lub klikając TUTAJ. Jeśli natomiast chcecie otrzymywać wiadomości o nowych wpisach na swojego maila, zapraszam TUTAJ

Podsumowanie ankiety #4

· 0 Komentarze

Przez ostatni miesiąc mogliście brać udział w ankiecie, której wyniki chciałem dzisiaj podsumować. Pytanie brzmiało "W jakiej sieci masz komórkę?". Warto dodać, ze brały w niej udział 162 osoby.

1) Blisko połowa, bo 41 procent ma telefon w Plus GSM. Widać, że strategia tworzenia zabawnych reklam przynosi skutki :)

2) Następnym w kolejności operatorem jest Era, którą posiada równe 30 procent ankietowanych osób. Trzeba przyznać, że swoją najnowszą ofertą urodzinową dzielnie walczą z konkurencją.

3) Na trzecim miejscu jest Orange - sieć od zawsze kojarzona z młodymi ludźmi. Niestety ich oferta już od dawna przestała być przodująca, mimo iż nadal jest konkurencyjna.

4) Z 9 procentowym udziałem, na czwartym miejscu mamy Play. Widać, że ich agresywna polityka dopłacania do nowych klientów przynosi skutek. Póki co ich oferta jest nie do pobicia.

5) Na ostatnim miejscu są inni operatorzy, przeważnie wirtualni, którzy starają się znaleźć swoje miejsce na rynku.


Już dzisiaj zapraszam do udziału w nowej ankiecie, która jak zwykle możecie znaleźć w panelu po prawej stronie.

Korzystając z okazji, chciałem standardowo jeszcze zareklamować programy partnerskie umieszczone na moim blogu. Jeśli z nich skorzystacie to jeszcze bardziej zmotywuje mnie to do pracy i pozwoli przedłużyć domenę na kolejny rok. Wspomnę jeszcze, że starałem się wybrać takie programy w których za udział w nich możecie coś zyskać.

1) Klikając TUTAJ lub w niebieski baner po prawej stronie na którym wyświetla się "Doładuj telefon przez internet. 2 PLN gratis" możecie promocyjnie doładować swój telefon. Wchodząc przez ten baner/link i doładowując swoje konto komórkowe dostaniecie 2zł więcej w doładowaniu. Dla przykładu doładowujecie konto za 3zł a na konto dostaniecie 5zł. Dodatkowo po każdym doładowaniu 3% zapłaconej kwoty doliczane jest wam do następnego doładowania. Naprawdę warto - polecam!

2) Czarny baner po prawej na którym wyświetla się "Doładuj telefon ze swojego rachunku". Możecie tam w prosty sposób doładować konto, bez wychodzenia z domu. Przeznaczone jest to dla wszystkich posiadaczy darmowego konta w mBanku. Jeśli nie masz 18 lat, to darmowym odpowiednikiem konta dla młodzieży jest izzyKONTO.

3) Wystarczy wypełnić krótką ankietę, klikając TUTAJ a być może uda wam się wygrać główną nagrodę jaką jest najwyższej klasy świetny laptop. Polecam tego rodzaju konkursy!

4) Na samej górze, możecie znaleźć żółty kwadrat z konkursem Neste. Do wygrania olbrzymia ilość nagród - naprawdę warto zapoznać się z nim a nóż dopisze wam szczęście. Powodzenia!

Na sam koniec przypomnę, że jeśli chcecie być na bieżąco ze wpisami to zapiszcie się do darmowej subskrypcji wpisów klikając w czarne logo z pomarańczowym kwadracikiem, dodajcie stronę do ulubionych naciskając skrót CTRL+D lub klikając TUTAJ. Jeśli natomiast chcecie otrzymywać wiadomości o nowych wpisach na swojego maila, zapraszam TUTAJ.

Blog Day 2009

· 0 Komentarze

"BlogDay został stworzony w wierze, że blogerzy powinni mieć jeden taki dzień kiedy będą mogli poznać innych blogerów z innych krajów i innych kręgów zainteresowań. Tego dnia blogerzy polecają swoim czytelnikom inne blogi.
W założeniu każdy bloger ma polecić swoim gościom 5 nowych blogów. Tym sposobem każdy bloger będzie mógł, wędrując po linkach, odkryć nowe, nieznane dotychczas blogi."


1) Na początek coś z branży finansowej. Mowa tutaj o blogu The Simple Dollar. Jego autor opisuje wszystko co tyczy się efektywnego oszczędzania, inwestowania czy motywowania. Naprawdę polecam...

2) Teraz coś politycznego ;) Od dawna wiadomo, że w parlamencie zasiadają politycy, którzy przez wiele lat ciągłych kłótni i walk nie są w stanie wyprodukować nawet jednego konstruktywnego pomysłu. Dlatego w najbliższych wyborach dajmy szanse młodym ludziom, takim jak Krzysztof Jakubowski. Nie głosujmy na partie, zagłosujmy na konkretnych ludzi, którzy mają ciekawe pomysły i nie boją się ich realizować.

3) Psychika.net - blog prowadzony przez Marcina. Regularne wpisy, poruszający palące wszystkich kwestie związane z naszym życiem. Warto czytać, warto aktywnie uczestniczyć w życiu strony, dzięki czemu możemy poznać wspaniałych ludzi.

4) Jacek Krużycki prowadzi serwis który ma pomóc wszystkim publikującym treści w internecie ale nie tylko. Dzięki jego stronie poznacie wszelkie kwestie tyczące się blogowania czy surfowania w internecie.

5) mInwestycje - blog o inwestowaniu o pomnażaniu pieniędzy. Możecie się co nieco z niego nauczyć i ostatecznie poprawić swoją sytuację życiową. Nawet najgłupsze pytanie nie zostanie zignorowane. Trochę tak głupio reklamować swojego bloga, mam nadzieję, że nie macie mi tego za złe :)

Podsumowanie ankiety #3

· 0 Komentarze

Przez ostatni miesiąc mogliście brać udział w ankiecie, której wyniki chciałem dzisiaj podsumować. Pytanie brzmiało "Czy wybierając nowy telefon ponownie kupiłbyś/kupiłabyś Nokie?"

1) Blisko 80 procent pozytywnie odpowiedziało na to pytanie co sugeruje pozytywny sentyment do fińskiej marki.

2) Tylko 15 procent odpowiedziało, że zdecydowanie wybrało by innego dostawcę komórek.

3) Ostatnia 5 procentowa grupa niezdecydowanych mieści się w przedziale błędu statystycznego i ich głosy nie zaważyły na ostatecznym wyniku.



Już dzisiaj zapraszam do udziału w nowej ankiecie, która pojawi się w najbliższym czasie jak zawsze w panelu po prawej stronie.

Korzystając z okazji, chciałem jeszcze zareklamować programy partnerskie umieszczone na moim blogu. Jeśli z nich skorzystacie to jeszcze bardziej zmotywuje mnie to do pracy i pozwoli przedłużyć domenę na kolejny rok. Wspomnę jeszcze, że starałem się wybrać takie programy w których za udział w nich możecie coś zyskać.

1) Niebieski baner po prawej stronie na którym wyświetla się "Doładuj telefon przez internet. 2 PLN gratis". Wchodząc przez ten baner i doładowując swoje konto komórkowe dostaniecie 2zł więcej w doładowaniu. Dla przykładu doładowujecie konto za 3zł a na konto dostaniecie 5zł. Dodatkowo po każdym doładowaniu 3% zapłaconej kwoty doliczane jest wam do następnego doładowania. Naprawdę warto - polecam!

2) Czarny baner po prawej na którym wyświetla się "Doładuj telefon ze swojego rachunku". Możecie tam w prosty sposób doładować konto, bez wychodzenia z domu. Przeznaczone jest to dla wszystkich posiadaczy darmowego konta w mBanku.

3) Konkurs widoczny na samej górze strony w środkowej części. Do wygrania jest Sony Ericsson W 595. Aby go wygrać, wystarczy odpowiedzieć na kilka krótkich pytań. Nie zajmuje to więcej jak 3 minuty a zyskujecie szanse wygrania nowego telefonu. Mi już kiedyś się udało...

4) Wyjątkowa oferta Empik School. Wypełnij formularz i wygraj wakacyjny kurs w Empik School.

Na sam koniec przypomnę, że jeśli chcecie być na bieżąco ze wpisami to zapiszcie się do darmowej subskrypcji wpisów klikając w czarne logo z pomarańczowym kwadracikiem, dodajcie stronę do ulubionych naciskając skrót CTRL+D lub klikając TUTAJ. Stronę bez zapamiętywania adresu będziecie mogli znaleźć na pasku narzędzi waszej przeglądarki pod pozycją "Zakładki".