Pewnie każdy z was zna uczucie, kiedy jadąc zapełnionym autobusem, komuś dzwoni telefon z którego wydobywa się kiczowaty dzwonek. Sami bardzo często również wstydzimy się dźwięków z naszej Nokii 5310. Wiele osób decyduje się na ustawienie mp3 jako własnego dzwonka. Taki rozwiązanie ma jednak swoje wady - przede wszystkim dany utwór bardzo często długo się rozpoczyna zanim się "rozkręci". Musimy więc nauczyć się wycinać z interesującego nas utworu konkretny fragment a następnie ustawiać go jako dzwonek w telefonie. W kilku krokach pokażę jak najprościej jest to zrobić.
1) Przede wszystkim będzie potrzebny nam program do dzielenia mp3. Ja korzystam z darmowego mp3DirectCut, który możecie ściągnąć TUTAJ. Możecie kliknąć w czerwony napis "Pobierz" lub "Download" aby rozpocząć ściąganie.
2) Instalujemy i uruchamiamy program. Przed oczami ukazuje nam się takie okienko.
3) Klikamy w Plik/Otwórz i szukamy interesującej nas mp3.
4) Następnie musimy wybrać fragment który nas interesuje i zaznaczyć go na fioletowym podłużnym pasku. Po kliknięciu na niego pojawi się pionowa żółta kreska, którą możemy dowolnie przesuwać. Poniżej fioletowego paska pojawia się rubryka z "aktualnym czasem" który zaznaczyliśmy. Jeśli nam odpowiada ( u mnie jest to 1:19) klikamy w przycisk "Ustaw początek".
5) Następnie tę samą operację powtarzamy klikając na fioletowy pasek drugi raz aby ustawić końcówkę naszego dzwonka. Po ustawieniu żółtej kreski w pożądanym miejscu (u mnie aktualny czas 2:06) klikamy "Ustaw koniec".
6) Teraz pozostaje nam już tylko zapisać wybrany fragment w formacie mp3. W tym celu klikamy Plik/Zapisz zaznaczone i wybieramy miejsce zapisu.
7) Od tej pory, oczywiście po wcześniejszym przegraniu mp3 na telefon, możemy cieszyć się wymarzonym dzwonkiem :)
Cała operacja jest prostsza niż wygląda z tego opisu. Gdybyście mieli jednak jakieś pytania, zachęcam do dodawania komentarzy. Polecam również zapoznanie się z innymi wpisami z działu "Porady".
PS: Klikając w reklamy pojawiające się na stronie (np linki w tekście podkreślone podwójną niebieską linią) pozwolisz mi przedłużyć domenę na przyszły rok.
Jak stworzyć własny dzwonek?
Podsumowanie ankiety #6
Przez ostatni miesiąc mogliście brać udział w ankiecie, której wyniki chciałem dzisiaj podsumować. Pytanie brzmiało "W swoim telefonie najbardziej cenisz?". Warto dodać, ze brały w niej udział aż 123 osoby. Już dzisiaj zachęcam do wzięcia udziału w nowej ankiecie, która możecie znaleźć jak zawsze w panelu po prawej stronie.
1) Aż 96 osób wybrało jako najbardziej pożyteczną dla nich funkcję "Odtwarzacz mp3". Mimo iż Nokia 5310 XpressMusic jest zdecydowanie telefonem muzycznym, to taka dysproporcja mnie trochę zdziwiła :) Ciekawy jestem waszych spostrzeżeń - możecie je napisać klikając w słowo "komentarze"
2) Na drugim miejscu zbiorczo umieściliście "Gry i aplikacje" oraz "Internet", które głosowało kolejno 9 i 8 osób. Wiemy jak ładnie na naszym telefonie wyglądają niektóre z dobrze napisanych gier - z tego powodu nie dziwię się wam. Z kolei ceny internetu dla telefonów komórkowych w ostatnim czasie spadły i wykupując odpowiednie pakiety, możemy surfować po atrakcyjnych stawkach.
3) Na trzecim miejscu umieściliście "Aparat fotograficzny" oraz "Odtwarzacz filmów", które uzyskały sympatię kolejno 6 i 4 osób. Mimo iż aparat w Nokii 5310 nie należy do najlepszych (możecie przeczytać recenzję klikając w zamieszczony link) to wystarczy aby uwiecznić niektóre rzeczy na zdjęciach. Z kolei odtwarzacz filmów do tej pory mnie nie zawiódł i od czasu do czasu (gdy nie mam dostępu do komputera czy telewizora) jestem w stanie obejrzeć interesujący film.
Korzystając z okazji, chciałem standardowo jeszcze zareklamować programy partnerskie umieszczone na moim blogu. Jeśli z nich skorzystacie to jeszcze bardziej zmotywuje mnie to do pracy i pozwoli przedłużyć domenę na kolejny rok. Wspomnę jeszcze, że starałem się wybrać takie programy w których za udział w nich możecie coś zyskać.
1) Klikając TUTAJ lub w niebieski baner po prawej stronie na którym wyświetla się "Doładuj telefon przez internet. 2 PLN gratis" możecie promocyjnie doładować swój telefon. Wchodząc przez ten baner/link i doładowując swoje konto komórkowe dostaniecie 2zł więcej w doładowaniu. Dla przykładu doładowujecie konto za 3zł a na konto dostaniecie 5zł. Dodatkowo po każdym doładowaniu 3% zapłaconej kwoty doliczane jest wam do następnego doładowania. Naprawdę warto - polecam!
2) Czarny baner po prawej na którym wyświetla się "Doładuj telefon ze swojego rachunku". Możecie tam w prosty sposób doładować konto, bez wychodzenia z domu. Przeznaczone jest to dla wszystkich posiadaczy darmowego konta w mBanku. Jeśli nie masz 18 lat, to zupełnie darmowym odpowiednikiem konta dla młodzieży jest izzyKONTO.
3) Klikając TUTAJ bądź w biały baner po prawej stronie ("Wzór Einsteina"), możesz po rejstracji w serwisie (i wpisaniu jednym zdaniem swojego życiowego celu) otrzymać zupełnie za darmo koszulkę z kolorowym nadrukiem. Skoro dają to chyba warto wziąć? :) Oprócz nagrody gwarantowanej (koszulki) możecie wygrać również wiele innych nagród, zachęcam do rejstracji :)
Na sam koniec przypomnę, że jeśli chcecie być na bieżąco ze wpisami to zapiszcie się do darmowej subskrypcji wpisów klikając w czarne logo z pomarańczowym kwadracikiem, dodajcie stronę do ulubionych naciskając skrót CTRL+D lub klikając TUTAJ. Jeśli natomiast chcecie otrzymywać wiadomości o nowych wpisach na swojego maila, zapraszam TUTAJ
Ghost Raider
Dzisiaj piąty wpis z serii darmowe Motywy. Jeśli nie wiecie jak to robić, polecam ten poradnik jak wgrać motywy. Wszystko dopasowane jest oczywiście do naszej Nokii 5310 Xpress Music.
Pierwszy motyw związany jest ze znakami zodiaku. Mowa tutaj o złotym koziorożcu. Z pewnością spodoba się wszystkim urodzonym na przełomie grudnia i stycznia :) Motywy prezentują się naprawdę przyzwoicie, więcej na zamieszczonym poniżej zdjęciu.
Jeśli chcecie mieć taki motyw na waszej Nokii zapraszam tutaj.
Drugi motyw przedstawia tytułowego Ghost Ridera. Znany jest on przede wszystkim fanom kina senascyjnego. Wszystko w miłej dla oka kolorystyce, dodającej Nokii 5310 dużego uroku. Jak prezentuje się motyw, możecie zobaczyć na zdjęciu poniżej.
Jeśli chcecie mieć taki motyw na waszej Nokii zapraszam tutaj.
Xmas Motyw
Dzisiaj czwarty wpis z serii darmowe Motywy. Jeśli nie wiecie jak to robić, polecam ten poradnik jak wgrać motywy. Wszystko dopasowane jest oczywiście do naszej Nokii 5310 Xpress Music.
Pierwszy motyw związany jest ze świętami. Nie jest to tradycyjny gruby mikołaj i choinka ale coś więcej. Z pewnością spodoba się wszystkim miłośnikom i imprezowania :) Motywy prezentują się naprawdę przyzwoicie, więcej na zamieszczonych poniżej zdjęciach.
Jeśli chcecie mieć taki motyw na waszej komórce zapraszam tutaj.
Drugi motyw przedstawia nowoczesne logo składające się z okręgów, strzałek oraz motywu "Xpress Music". Wszystko w miłej dla oka kolorystyce. Jak prezentuje się motyw, możecie zobaczyć na zdjęciu poniżej.
Jeśli chcecie mieć taki motyw na waszej komórce zapraszam tutaj.
PES 2010
Dzisiaj kolejny wpis z serii gier w które zagrywam się w ostatnim czasie na Nokii 5310 XpressMusic. Mam na myśli tytułowe "Pro Evolution Soccer 2010". Gra jest oczywiście wersją na telefon komórkowy jednej z najpopularniejszych symulatorów piłki nożnej na komputery i konsole nowej generacji.
Więcej atmosfery, więcej realizmu i emocji niż kiedykolwiek wcześniej. Rywalizuj w oficjalnych zawodach UEFA Champions League oraz nowej UEFA Europa League przeciwko najlepszym drużynom w Europie. Poprowadź drużynę narodową do zwycięstwa w międzynarodowych zawodach i graj z najlepszymi na świecie albo umieść się w grze za pomocą edytora zespołu. PES 2010, Ty rządzisz chwilą!
Jeśli chcesz zapoznać się z grą zapraszam tutaj.


