Job czyli ostatnia szara komórka

· 0 Komentarze

Dzisiaj kolejny wpis z serii filmów, które możemy oglądać na Nokii 5310 XpressMusic. Będzie to tytułowe Job - ostatnia szara komórka. Komedia zdobyła sobie bardzo szerokie grono zwolenników, którzy doceniają prosty, ale wpadający w pamięć humor. Żarty o butach "zaMSZOWYCH" czy o palącej się choince zna już dzisiaj chyba każdy :)


Fabuła "Joba" koncentruje się wokół losów trzech przyjaciół, których sam reżyser, a zarazem autor scenariusza, nazywa ciepło - gamoniami. Adi nie ma szczęścia do pracodawców i właśnie stracił kolejną posadę, tym razem w chińskim barze. Jego narzeczona załatwia mu rozmowę kwalifikacyjną w pewnej renomowanej firmie. Niestety, "interview" ma się odbyć w języku angielskim, o którym Adi ma niewielkie pojęcie. Pele, mówiący o sobie, że ma czarny pas w poniżaniu, nie może poradzić sobie z egzaminem na prawo jazdy, a Chemik usiłuje wkuć do zbliżającego się egzaminu w czym przeszkadza mu wiecznie ujadający pies sąsiadki.


Konrad Niewolski przyznaje, że pracując nad "Jobem" chciał zrobić komedię, jakiej jeszcze w Polsce nie było. I rzeczywiście, już po pierwszych minutach projekcji nie mamy co do tego wątpliwości, choćby dlatego, że poświęcono je wystąpieniu krytyka filmowego Macieja M. zniechęcającego nas do jej... oglądania. Szkoda tylko, że przy całej kreatywności Niewolskiego "Job" okazał się filmem zaledwie sporadycznie zabawnym

Komedia praktycznie pozbawiona jest głównego wątku fabularnego. Perypetie trójki przyjaciół są dla reżysera i scenarzysty pretekstem do przedstawienia całej masy mniej lub bardziej związanej z głównymi bohaterami zdarzeń. "Job" to w rzeczywistości kolekcja lepszych i gorszych skeczy podanych w atrakcyjnej formie audiowizualnej. Niestety ich poziom jest bardzo nierówny. Obok genialnych nawiązań do "Ediego" i "Symetrii" znalazło się w filmie Niewolskiego kilka epizodów wskazujących na to, że autorowi "DILa" odpowiada humor prezentowany przez Kevina Smitha (wykład Pelego na temat homoseksualizmu Luke'a Skywalkera) oraz wiele średnio zabawnych scen będących w rzeczywistości ekranizacją popularnych dowcipów.


Jeśli chcecie obejrzeć ten film zapraszam tutaj.

PS: Opis filmu pochodzi z serwisu Filmweb.

Monopoly

· 0 Komentarze

Dzisiaj kolejny wpis z serii gier w które zagrywam się w ostatnim czasie na Nokii 5310 XpressMusic. Mam na myśli tytułowe Monopoly. Gra jest oczywiście wersją na telefon komórkowy jednej z najpopularniejszych planszówek ostatnich lat :) Jej wielbiciele powinni być zachwyceni.


W 1929 roku krach na nowojorskiej giełdzie rozpoczął ogólnoświatowy kryzys, który trwał aż do 1933 roku. Obok niekorzystnych implikacji wniósł on jednak jedną pozytywną rzecz dla… miłośników gier planszowych. W czasie jego trwania narodziła się gra legenda – Monopoly!


Monopoly to klasyczna gra z nowoczesnym zacięciem posiada wszystkie nowe miejsca z dzisiejszych czasów. Graj używając ośmiu bajecznie animowanych pionków, w tym frytek, labrapudla, pojazdu hybrydowego, a nawet telefonu komórkowego! Twoje miliony i nos do biznesu sprawią, że kupując, spekulując i licytując osiągniesz sukces. Powiększaj swoją fortunę, ale i rozsądnie gospodaruj pieniędzmi. Zmierz się ze znajomymi w partii na czterech graczy i przekonajcie się, kto przejmie władzę nad miastem i zbije forsę!


Jeśli chcecie zapoznać się z freewarową wersją zapraszam TUTAJ.

Zwierzęta

· 0 Komentarze

Dzisiaj ósmy wpis z serii darmowe Motywy. Jeśli nie wiecie jak je załadować na komórkę, polecam ten poradnik jak wgrać motywy. Wszystko dopasowane jest oczywiście do naszej Nokii 5310 Xpress Music.

Zgodnie z dzisiejszym tematem wpisu, na motywach możecie spodziewać się zwierząt. Pierwszy motyw prezentuje lwa. Wygląda on na tym tle dynamicznie i agresywnie, co może spodobać się mężczyznom. Zachęcam do wgrania motywu i ocenienia jak wygląda nasza Nokia z nowym tematem.


Jeśli chcecie mieć taki motyw na waszej Nokii zapraszam tutaj.

Drugi motyw jest już bardziej kobiecy. Przedstawia dwa uśmiechnięte delfiny. Taka miła odmiana dla codziennej szarości :) Jedno spojrzenie i od razu poprawia humor :) Motyw możecie ocenić i obejrzeć na zdjęciu poniżej.


Jeśli chcecie mieć taki motyw na waszej Nokii 5310 zapraszam tutaj.

PS: Dziękuję wszystkim którzy klikają w reklamy pojawiające się na blogu. Pozwoli to przedłużyć w przyszłości domenę na kolejny rok. Prowadzenie bloga to nie tylko profity ale także wydatki.

Podsumowanie ankiety #8

· 0 Komentarze

Przez ostatni miesiąc mogliście brać udział w ankiecie, której wyniki chciałem dzisiaj podsumować. Pytanie brzmiało "Ile trzyma bateria w Twoim telefonie?". Warto dodać, ze brało w niej udział 175 osób, czyli aż o ponad sto więcej niż w poprzedniej. Już dzisiaj zachęcam do wzięcia udziału w nowej ankiecie, która możecie znaleźć jak zawsze w panelu po prawej stronie.

1) U 58 osób, bateria w Nokii 5310 trzyma 3 dni. Jest to wynik średni i ale znośny i do zaakceptowania. Sam mam znajomych, którym komórka pada co dwa dni, a wcale nie wiszą ciągle na słuchawce. Mimo wszystko daleko do wyniku starych telefonów, które potrafiły trzymać przez tydzień.

2) U 42 osób bateria w telefonie trzyma powyżej 4 dni co uważam, że jest już wynikiem bardzo dobrym. U mnie, po zdjęciu simlocka (i wyjęciu Turbo Sima), bateria wydłużyła swój żywot do 5 dni. Warto dodać, że nie formatowałem swojej baterii, co także ograniczyło jej efektywność. Jeśli jesteś w tej grupie, to możesz uważać się za szczęśliwca.

3) Dla 50 osób, bateria w Nokii 5310, trzyma do dwóch dni. Jest to wynik kiepski, ale z pewnością podyktowany waszą aktywnością i długimi rozmowami/smsami. Dla mnie zawsze problemem była sytuacja, kiedy komórka pada w niespodziewanym momencie. Aby się przed nią ustrzec, warto zakupić za grosze drugą ładowarkę i zostawić ja np. u swojej drugiej połówki. Można też pomyśleć o ładowarce samochodowej.


Korzystając z okazji, chciałem standardowo jeszcze zareklamować programy partnerskie umieszczone na moim blogu. Jeśli z nich skorzystacie to jeszcze bardziej zmotywuje mnie to do pracy i pozwoli przedłużyć domenę na kolejny rok. Wspomnę jeszcze, że starałem się wybrać takie programy w których za udział w nich możecie coś zyskać/zarobić.

1) Klikając TUTAJ lub w niebieski baner po prawej stronie na którym wyświetla się "Doładuj telefon przez internet. 2 PLN gratis" możecie promocyjnie doładować swój telefon. Wchodząc przez ten baner/link i doładowując swoje konto komórkowe dostaniecie 2zł więcej w doładowaniu. Dla przykładu doładowujecie konto za 3zł a na konto dostaniecie 5zł. Dodatkowo po każdym doładowaniu 3% zapłaconej kwoty doliczane jest wam do następnego doładowania (cash back). Naprawdę warto - polecam!

2) Czarny baner po prawej na którym wyświetla się "Doładuj telefon ze swojego rachunku". Możecie tam w prosty sposób doładować konto, bez wychodzenia z domu. Przeznaczone jest to dla wszystkich posiadaczy darmowego konta w mBanku. Jeśli nie masz 18 lat, to zupełnie darmowym odpowiednikiem konta dla młodzieży jest izzyKONTO.

3) Klikając na samej górze w baner Play, możecie dostać unikalną ofertę na telefon za 1zł. Warto spróbować, gdyż z tego co wiem, proponowane są oferty lepsze, niż standardowo można uzyskać w salonie.

Na sam koniec przypomnę, że jeśli chcecie być na bieżąco ze wpisami to zapiszcie się do darmowej subskrypcji wpisów klikając w czarne logo z pomarańczowym kwadracikiem, dodajcie stronę do ulubionych naciskając skrót CTRL+D lub klikając TUTAJ. Jeśli natomiast chcecie otrzymywać wiadomości o nowych wpisach na swojego maila, zapraszam TUTAJ

Jak zyskać 60zł od Play?

· 0 Komentarze

Od kilku miesięcy sieć komórkowa Play bardzo agresywnie zdobywa klientów na rynku. Nie tylko oferuje bardzo korzystną ofertę ale także proponuje 60zł za przeniesienie do nich numeru telefonu. Muszę przyznać, że sam ostatnio skorzystałem z tej promocji i bardzo ją sobie cenie. W końcu od niedawna samo przeniesienie numeru trwa jeden dzień roboczy i kosztuje nas okrągłe zero złotych. Przy okazji przenoszenia numeru zauważyłem jedną fajną furtkę, która pozwoli przedsiębiorczym ludziom zyskać te 60 złotych na rozmowy i smsy do innych sieci. Wcale nie musicie rezygnować ze swojego dotychczasowego numeru telefonu i operatora.


1) Zaczynamy od kupna startera w sieci innej od Play. Najtańszy starter w Erze kosztuje 5zł i jest ważny na połączenia wychodzące przez 14 dni. W Simplusie możemy mieć starter już za 3zł ważny przez 15 dni. Najlepszą opcją jest chyba jednak zamówienie bezpłatnego startera w Orange.

2) Rejstrujemy w macierzystej sieci. Jeśli mamy starter w Erze to idziemy do salonu Ery. Jeśli mamy starter w Orange idziemy do salonu Orange. Ważne jest aby przy okazji rejstracji dowiedzieć się orientacyjnie ile ona zajmie. Najlepiej poprosić aby kartę rejstracyjną przefaksowali przy nas - wtedy powinno zająć to kilka dni. Czas jest ważny, gdyż do przeniesienia numeru potrzebujemy startera ważnego na połączenia wychodzące. Jeśli przekroczymy 14-15 dniowy okres ważności startera, wtedy będziemy go musieli dodatkowo doładować. Nie powinno nas to jednak przestraszyć, gdyż i tak wyjdziemy na swoje... I to z nawiązką :)

3) Jak już dostaniemy informację, że nasz numer jest zarejstrowany idziemy tego samego dnia do Play (z dowodem) i składamy wniosek o przeniesienie numeru. Od ręki dostaniemy nowy strater, który powinien nam działać już po 24 godzinach. Po 48 godzinach dostaniemy pierwsze doładowanie konta o wartości 20zł (do wykorzystania do wszystkich sieci). Do tego mamy darmowe 9zł z otrzymanego od Play startera.

Przeanalizujmy teraz kosztorys inwestycji...

Wydatki: 0-5zł (kupno startera) + 5zł (gdy nie wyrobimy się z szybką rejstracją numeru) + 5zł (doładowanie startera w Play po 14 dniach) = od 10 do 15zł

Zyski: 0-5zł (na starterze) + 5zł (nasze doładowanie na starterze era/plus/orange) + 5zł (doładowanie na starterze Play) + 9zł (dostępne na darmowym starterze Play) + 60zł (bonus za przeniesienie numeru, po 20zł co miesiąc) = od 79 do 84zł

Oczywiście po tym jak odbierzemy trzy doładowania za 20zł, możemy starter wyrzucić bez żadnych konsekwencji. Trochę zabawy w tym jest, ale wydaje mi się, że dla ~70zł czystego zysku chyba warto prawda? Gdybyście mieli jakieś pytania albo uwagi zapraszam do zadawania pytań.

PS: klikając w reklamy umieszczone w serwisie pomagasz go rozwijać i w przyszłości przedłużyć domenę.