Co będzie się działo na rynku telefonów komórkowych w 2011 roku? Z tym zagadnieniem postarali się zmierzyć pracownicy portalu Skąpiec.pl, którzy przeanalizowali preferencje miliona odwiedzających ich witrynę użytkowników.
Na liście najpopularniejszych telefonów komórkowych znalazły się modele takich producentów jak Samsung, Nokia czy HTC. Najpopularniejszym telefonem 2010 roku według użytkowników Skąpca okazał się Samsung S5230 Avila. Klienci docenili go za wygląd, funkcjonalność, cenę oraz jakość wykonania. Jako wady wskazywano brak WIFI, brak latarki, kiepski aparat, brak rysika oraz niezbyt wytrzymałą obudowę.
W zestawieniu, bezkonkurencyjna okazała się Nokia. W TOP 10 listy znalazło się aż siedem telefonów tego producenta. Były to: Nokia E52, Nokia X3, Nokia 5230, Nokia 6303, Nokia 5800, Nokia E72 oraz Nokia 5530. Poza telefonami Nokii oraz Samsungiem Avillą, w zestawieniu znalazły się jeszcze: HTC T8585 Touch HD2 oraz Samsung i8000 Omnia II.
Na czym najbardziej nam zależy przy wyborze telefonu? Najbardziej dbamy o to jakiej marki telefonu używamy. Prawie 40% zapytań na Skąpiec.pl dotyczyło producenta. Nokia, SonyEricsson a może Samsung? Dopiero w dalszej kolejności użytkownicy serwisu kierowali się w swoich poszukiwaniach rodzajem telefonu (klasyczny, slider, z klapką), rodzajem dodatkowej komunikacji zainstalowanej w telefonie czy rodzajem obsługiwanych kart pamięci.
"Jeśli chodzi o system operacyjny to preferencje użytkowników Skąpiec.pl są zgodne ze światowymi trendami. Jak wynika z opublikowanego ostatnio raportu Canalys - centrum badawczego specjalizującego się w śledzeniu trendów wśród nowych technologii, platforma Android stała się nowym liderem wśród smartfonów. Telefon funkcjonujący w oparciu o system operacyjny światowego potentata chciałoby mieć 32,83% użytkowników serwisu Skąpiec.pl zainteresowanych informacjami na temat telefonów komórkowych." - napisano w raporcie.
Cały raport Skąpca jest do ściągnięcia tutaj.
Telefony komórkowe w 2011 roku
Podsumowanie ankiety #15
Przez ostatni miesiąc mogliście brać udział w ankiecie, której wyniki chciałem dzisiaj podsumować. Pytanie brzmiało "Który operator posiada najlepszą ofertę na kartę?". Brało w niej udział 109 osób, czyli blisko trzy razy tyle, co w tej z poprzedniego miesiąca. Już dzisiaj zachęcam do wzięcia udziału w nowej ankiecie, która możecie znaleźć jak zawsze w panelu po prawej stronie.
1) 34 procent z was uważa, że najlepszą ofertę na kartę posiada operator Plus GSM. Nie dziwi więc, że Plus ma aż 14,1 mln klientów i nadal jest najbardziej rentowym operatorem na polskim rynku.
2) 33 procent ankietowanych uważa, że najlepszą ofertę na kartę posiada Play. W ostatnim roku zanotował on najwyższy wzrost liczby klientów ze wszystkich operatorów. Ma ich już 5,2 mln.
3) 25 procent z was uważa, że najlepszą ofertę ma Orange. W zeszłym roku posiadał on największą bazę klientów (14,3 mln) i zarobił dla swoich właścicieli 2,26 mld zł (najmniej wśród wielkiej trójki).
Korzystając z okazji, chciałem standardowo jeszcze zareklamować programy partnerskie umieszczone na moim blogu. Jeśli z nich skorzystacie to jeszcze bardziej zmotywuje mnie to do pracy i pozwoli przedłużyć domenę na kolejny rok. Przedłużenia muszę dokonać już pod koniec stycznia. Wspomnę jeszcze, że starałem się wybrać takie programy w których za udział w nich możecie coś zyskać/zarobić.
1) Klikając TUTAJ lub w niebieski baner po prawej stronie na którym wyświetla się "Doładuj telefon przez internet. 2 PLN gratis" możecie promocyjnie doładować swój telefon. Wchodząc przez ten baner/link i doładowując swoje konto komórkowe dostaniecie 2zł więcej w doładowaniu. Dla przykładu doładowujecie konto za 3zł a na konto dostaniecie 5zł. Dodatkowo po każdym doładowaniu 1% zapłaconej kwoty doliczane jest wam do następnego doładowania (cash back). Naprawdę warto - polecam!
2) Czerwony baner po prawej na którym wyświetla prezentowane są informacje o darmowym koncie w mBanku, które w wielu rankingach klasyfikowane jest jako najlepsze konto internetowe. Możecie tam w prosty sposób między innymi doładować konto, bez wychodzenia z domu. Jeśli chcesz założyć darmowe konto bankowe, zapraszam na stronę mBanku. Jeśli nie masz 18 lat, to zupełnie darmowym odpowiednikiem konta dla młodzieży jest izzyKONTO. Samodzielnie zarządzaj swoimi finansami i świadomie korzystaj z kieszonkowego czy oszczędności.
3) Baner Play'a na samej górze, pozwoli wam zapoznać się z najnowszą ofertą tego operatora komórkowego. Zachęcam do odwiedzenia ich strony.
Na sam koniec przypomnę, że jeśli chcecie być na bieżąco ze wpisami to zapiszcie się do darmowej subskrypcji wpisów klikając w czarne logo z pomarańczowym kwadracikiem (kanał RSS), dodajcie stronę do ulubionych naciskając skrót CTRL+D lub klikając TUTAJ. Jeśli natomiast chcecie otrzymywać wiadomości o nowych wpisach na swojego maila (nie dopuszczam tam żadnego spamu!), zapraszam TUTAJ.
Czas surferów
Dzisiaj kolejny wpis z serii filmów, które możemy oglądać na Nokii 5310 XpressMusic. Będzie to tytułowy "Czas Surferów". Film zdobył sobie szerokie grono fanów ze względu na świetne wykonanie, grę aktorską, a także ciekawą i zabawną historię.
3 chłopców za namową starszego kolegi Dżokera, postanawia zrealizować plan, w którym do zdobycia są łatwe pieniądze. Dla Dżokera plan jest również zemstą na biznesmenie, który niesprawiedliwie wyrzucił go z pracy. Postanawia namierzyć byłego szefa i porwać go przy pomocy swoich kolegów, a następnie wymusić na nim pieniądze.
Plan nie jest trudny do wykonania, ale Dżoker nie może brać udziału w napadzie, ponieważ porwany natychmiast by go rozpoznał. Z resztą Dżoker nie do końca ufa swoim kolegom...
Jeśli chcecie obejrzeć ten film zapraszam tutaj.
PS: Opis pochodzi z serwisu Filmweb.
Silent Hill 2
Dzisiaj kolejny wpis z serii gier w które zagrywam się w ostatnim czasie na Nokii 5310 XpressMusic. Mam na myśli tytułowego Silent Hilla. Gra jest oczywiście przełożeniem na telefony komórkowe kultowej gry konsolowej. Fani klasycznych survival-horror powinni być zachwyceni...
Gra jest kontynuacją pierwszej części "Silent Hill: Orphan", i różni się od niej głównie od strony graficznej. Została zaopatrzona w dwa scenariusze, które uatrakcyjniają rozgrywkę. Sama gra rozgrywa się w miejskim szpitalu w którym przyjdzie nam rozwiązać wiele zagadek i spotkać różnorodne postacie (np. wijących się z bólu pacjentów).
Samą rozgrywkę możecie obejrzeć na filmiku poniżej.
Grę możecie wypróbować na własny użytek, klikając tutaj.
PS: Koniecznie zerknij również TUTAJ.
Metallica i inne motywy muzyczne
Dzisiaj dziesiąty wpis z serii darmowe Motywy. Jeśli nie wiecie jak je załadować na komórkę, polecam ten poradnik jak wgrać motywy. Wszystko dopasowane jest oczywiście do naszej Nokii 5310 Xpress Music.
Pierwszy motyw przedstawia lidera zespołu Metallica - James Hetfielda. Kapela została założona w Los Angeles w 1981 roku przez Jamesa Hetfielda i Larsa Ulricha. Uważana za jedną z najważniejszych i najbardziej wpływowych w latach 80... Motyw z nim powinien podobać się wszystkim fanom.
Jeśli chcecie mieć ten motyw na waszym telefonie, zapraszam tutaj.
Drugi motyw przedstawia kontrowersyjną wokalistkę pop - Kate Perry. Wsławiła się przede wszystkim światowymi przebojami "I Kissed a Girl" oraz "Hot n Cold" (zobaczcie tutaj inne wykonanie :)). Motyw oraz wdzięki artystki możecie ocenić na obrazku poniżej.
Jeśli chcecie mieć ten motyw na waszym telefonie, zapraszam tutaj.
Trzeci motyw przedstawia członków kapeli ACDC. Jest to australijski zespół hardrockowy założony w Sydney w 1973 roku przez braci Angusa i Malcolma Youngów. Zespół jest uznawany m.in. za pioniera muzyki hardrockowej i heavymetalowej wraz z grupami Black Sabbath i Led Zeppelin. Członkowie zespołu, mimo wszystko, zawsze klasyfikowali swoją muzykę jako "rock & roll". Motyw możecie ocenić na obrazku poniżej.
Jeśli chcecie mieć ten motyw na waszym telefonie, zapraszam tutaj.
PS: Zerknij również TUTAJ.









