Contra

· 0 Komentarze

Dzisiaj kolejny wpis z serii gier, które udało mi się przejść na Nokii 5310 XpressMusic. Mam na myśli tytułowy hit - Contra, który wyprodukowany został przez firmę Konami.


Z pewnością każdy, kto posiadał kiedyś Pegasusa ponownie zagra w grę, tym bardziej, że etapy zostały zmienione. Dla tych, którzy o niej nie słyszeli wspomnę, że polega ona na prowadzeniu komandosa przez zróżnicowane plansze, zabijając tym samym przeciwników i omijając różne przeszkody.



Trzeba przyznać, że gra się naprawdę przyjemnie i niewiele straciła ze swojego Pegasusowego uroku.

PS: Obrazek pochodzi ze strony www.projectnext.info.

Lektury szkolne

· 0 Komentarze

Dzisiaj kolejna seria użytecznych aplikacji, tym razem mam dla was zbiór blisko 40 lektur szkolnych.


Nie sposób wymienić całej listy lektur, ale uwierzcie mi, że jest imponująca. Znajdziecie tutaj między innymi dzieła Adama Mickiewicza takie jak Dziady I, Dziady II, Dziady III, Dziady IV, Konrad Wallenrod czy Pan Tadeusz.


Oprócz Mickiewicza, znajdziecie także dzieła Henryka Sienkiewicza Krzyżacy, Nowele, Ogniem i Mieczem, Pan Wołodyjowski, Potop, Quo Vadis, Szkice Węglem czy W Pustyni i w Puszczy.


Podsumowując, zestaw ten przyda się każdemu licealiście, nie tylko w domu ale także w szkole - pod ławką ;)

Jeśli chcecie się zapoznać z aplikacją, to zapraszam tutaj.

Pro Evolution Soccer 09

· 0 Komentarze

Dzisiaj kolejny wpis z serii gier, które udało mi się przejść na Nokii 5310 XpressMusic. Mam na myśli tytułowe Pro Evolution Soccer 09, które wyprodukowane zostało przez firmę Glu Mobile.


Każdy szanujący się fan komputerowych symulacji piłki nożnej powinien znać tą grę. Wielu z nich, włącznie ze mną uważa, że jest ona pod każdym względem lepsza od światowego potentata - serii Fifa.


Muszę przyznać, że do tej pory byłem przeciwny piłce kopanej na komórki z jednej prostej przyczyny - sterowanie było bardzo nieintuicyjne i grało się naprawdę bardzo ciężko. W tej części wszystko się zmieniło i sami możemy wybrać pomiędzy tym starym, przeznaczonym dla wytrawnych graczy a nowym, gdzie podania/wślizgi/strzały wykonujemy tylko jednym przyciskiem, dzięki czemu możemy się skupić na kierowaniem piłkarzami.



Dzień Świra

· 0 Komentarze

"Dzień świra" jest gorzką komedią, opowiadającą o Adasiu Miauczyńskim, człowieku, dla którego prawdziwym piekłem jest najbliższe pięć minut życia.


Mężczyzna ten uwikłany jest w natręctwa życia codziennego. Jest numeromanem, ablutomanem, nie akceptuje siebie i choć marzy o wielkiej miłości, ucieka od wszystkiego, co pachnie stałym związkiem. Na dodatek codzienne kontakty z ludźmi wywołują w nim agresję. W ciągu jednej doby, w czasie której rozgrywa się akcja "Dnia świra", skoncentrowane zostały wszelkie możliwe uciążliwości.


Film jest najlepszą, obok Chłopaki nie płaczą, komedią jaką kiedykolwiek oglądałem. Teraz wszystkie śmieszne fragmenty mogę mieć w każdej chwili pod ręką z poziomu swojej Nokii 5310 XpressMusic.

PS: Opis pochodzi z serwisu Filmweb.pl a zdjęcia Playback.pl.

Sonic Jump

· 0 Komentarze

Dzisiaj kolejny wpis z serii gier, które udało mi się przejść na Nokii 5310 XpressMusic. Mam na myśli tytułowe Sonic Legends, które wyprodukowane jest przez jednego z najlepszych producentów gier, firmę Sega.


Sonic należy do bardzo popularnego gatunku platformówek. Gra polega głownie na skakaniu w górę, zbieraniu złotych krążków i zabijaniu latających przeciwników. Na koniec każdego etapu, który składa się z trzech części mamy do pokonania bossa co bardzo uatrakcyjnia rozgrywkę.


Podsumowując gra sprawia naprawdę wiele satysfakcji i muszę przyznać, że do tej pory przyniosła mi ona największą dawkę zabawy. Wbrew pozorom nie jest taka prosta i niektóre etapy musiałem pokonywać kilkukrotnie.



PS: Jeśli podobają wam się dotychczasowe wpisy i chcecie je czytać częściej to zachęcam do zapoznania się z ofertą reklamodawców. Po prawej stronie pod ankietą możecie doładować swoją komórkę otrzymując tym samym 2zł gratis do doładowania i zwrot 3% który przechodzi na następne doładowanie. Możecie też kliknąć reklamy pojawiające się nad tytułem posta.