Przez ostatni miesiąc mogliście brać udział w ankiecie, której wyniki chciałem dzisiaj podsumować. Pytanie brzmiało "Czy korzystasz z internetu w swojej komórce?".Brało w niej udział 58 osób, czyli dwa razy mniej niż w tej z poprzedniego miesiąca. Już dzisiaj zachęcam do wzięcia udziału w nowej ankiecie, która możecie znaleźć jak zawsze w panelu po prawej stronie.
1) 57 procent z was nie korzysta z internetu w swojej komórce. Z jednej strony jest to logiczne - po co ponosić dodatkowe koszty, skoro większość z nas ma dostęp do internetu z domu. Druga sprawa to również dosyć niska mobilność naszego społeczeństwa, przez co mamy dostęp do internetu niemal cały czas i nie potrzebujemy z niego korzystać w drodze.
2) 43 procent z was korzysta z internetu w komórce. Przyznam szczerze, że ja również od czasu do czasu sprawdzam podstawowe informacje, czy odbieram maile. Ceny połączeń z internetem systematycznie maleją (np. w Play pakiet 25 MB kosztuje zaledwie 5 zł). Do tego można skorzystać z kilku kruczków, które optymalizują działanie internetu w naszym telefonie. Przede wszystkim należy korzystać z przeglądarki (np. Opera), wyłączyć wyświetlanie obrazków (o ile interesuje nas wyłącznie informacja) oraz w miarę możliwości korzystać ze stron przygotowanych specjalnie pod komórki (np. lajt.onet.pl).
Korzystając z okazji, chciałem standardowo jeszcze zareklamować programy partnerskie umieszczone na moim blogu. Jeśli z nich skorzystacie to jeszcze bardziej zmotywuje mnie to do pracy i pozwoli przedłużyć domenę na kolejny rok. Wspomnę jeszcze, że starałem się wybrać takie programy w których za udział w nich możecie coś zyskać/zarobić.
1) Klikając TUTAJ lub w niebieski baner po prawej stronie na którym wyświetla się "Doładuj telefon przez internet. 2 PLN gratis" możecie promocyjnie doładować swój telefon. Wchodząc przez ten baner/link i doładowując swoje konto komórkowe dostaniecie 2zł więcej w doładowaniu. Dla przykładu doładowujecie konto za 3zł a na konto dostaniecie 5zł. Dodatkowo po każdym doładowaniu 3% zapłaconej kwoty doliczane jest wam do następnego doładowania (cash back). Naprawdę warto - polecam!
2) Czerwony baner po prawej na którym wyświetla prezentowane są informacje o darmowym koncie w mBanku, które w wielu rankingach klasyfikowane jest jako najlepsze konto internetowe. Możecie tam w prosty sposób między innymi doładować konto, bez wychodzenia z domu. Jeśli chcesz założyć darmowe konto bankowe, zapraszam na stronę mBanku. Jeśli nie masz 18 lat, to zupełnie darmowym odpowiednikiem konta dla młodzieży jest izzyKONTO. Samodzielnie zarządzaj swoimi finansami i świadomie korzystaj z kieszonkowego czy oszczędności.
3) Na środku strony widać baner z filmikiem reklamowym Sony. Oglądając go do końca, dowiesz się o najnowszej technologii robienia zdjęć (Sony Nex-5). Zachęcam, do obejrzenia go w całości. "Jakość lustrzanki w kieszeni". Dochód z każdego wyświetlenia filmiku będzie przeznaczony na rozwój strony.
Na sam koniec przypomnę, że jeśli chcecie być na bieżąco ze wpisami to zapiszcie się do darmowej subskrypcji wpisów klikając w czarne logo z pomarańczowym kwadracikiem (kanał RSS), dodajcie stronę do ulubionych naciskając skrót CTRL+D lub klikając TUTAJ. Jeśli natomiast chcecie otrzymywać wiadomości o nowych wpisach na swojego maila, zapraszam TUTAJ.
Podsumowanie ankiety #11
Fifa World Cup
Dzisiaj dziewiąty wpis z serii darmowe Motywy. Jeśli nie wiecie jak je załadować na komórkę, polecam ten poradnik jak wgrać motywy. Wszystko dopasowane jest oczywiście do naszej Nokii 5310 Xpress Music.
Zgodnie z dzisiejszym tematem wpisu, na motywach możecie spodziewać się wszystkiego, co kochają fani piłki nożnej. Związane jest to oczywiście z odbywającymi się teraz na boiskach w RPA piłkarskimi mistrzostwami świata. Pierwszy motyw prezentuje logo z mundialu w RPA. Wygląda on na tym tle dynamicznie i kolorowo. Zachęcam do wgrania motywu i ocenienia jak wygląda nasza Nokia z nowym tematem.
Jeśli chcecie mieć taki motyw na waszej Nokii zapraszam tutaj.
Drugi motyw przedstawia puchar świata, który zostanie wręczony zwycięzcom finału. Jako ciekawostkę mogę podać, że złoty puchar świata jest przekazywany zwycięzkiej drużynie tylko do czasu kolejnego mundialu (zwycięzcy zostają tylko z atrapą - pamiątką). Motyw możecie ocenić i obejrzeć na zdjęciu poniżej.
Jeśli chcecie mieć taki motyw na waszej Nokii 5310 zapraszam tutaj.
PS: Dziękuję wszystkim którzy klikają w reklamy pojawiające się na blogu. Pozwoli to przedłużyć w przyszłości domenę na kolejny rok. Prowadzenie bloga to nie tylko profity ale także wydatki.
Czym jest kanał RSS?
Zapewne podczas swojej przygody z internetem spotkałeś się już gdzieś z napisem RSS lub z charakterystyczną pomarańczową ikonką.
Jest to tak zwany kanał RSS, służy on do błyskawicznego powiadamiania czytelników o pojawieniu się nowej treści na stronie, dlatego też ze względu na charakter stron WWW najczęściej spotkasz się z nim na blogach i stronach z newsami (gdzie często pojawiają się nowe informacje). Takim przykładowym blogiem jest właśnie ta strona, na której się znajdujesz.
RSS coraz częściej staje się obok dotychczas królującego newsletttera (a czasem wręcz go zastępuje). Dzieje się tak z racji zapychania naszych skrzynek spamem. Zapisując się na kanał RSS, wiesz, czego się spodziewać - będziesz miał dokładnie to samo co pojawiło się na stronie, lecz w innym formacie.
W odpowiedzi na pytanie, dlaczego korzystać z kanału RSS, powiem zatem jedno zdanie. Jest to jak na tę chwilę najprostszy i najbardziej przystępny sposób otrzymywania informacji o nowościach pojawiających się na wybranych przez Ciebie stronach internetowych lub ich częściach.
Dobrze wykorzystane kanały RSS są niczym mały donosiciel, który podrzuca Ci informacje o tym, co Cię interesuje, zaraz po tym, jak tylko zostanie to opublikowane. Nie musisz już przekopywać sieci w ramach poszukiwań... Informacje, które Cię interesują, same do Ciebie docierają. Wystarczy odpowiednio skonfigurować jakiś czytnik RSS.
Czytnik RSS to program bądź aplikacja online służąca do odbierania wiadomości z wybranych przez użytkownika wpisów. Osobiście korzystam z czytnika na własnym komputerze, a dokładniej z narzędzia wbudowanego w Firefoxa (np. Firefox->Zakładki->Dodaj zakładkę). Z mojego doświadczenia wiem jednak, że sprawdza się on najlepiej.
Jeśli jednak korzystasz z kilku komputerów (dom, praca, szkoła) możesz wybrać jedną z aplikacji online np. Google Reader. Będziesz mógł na każdym z komputerów odbierać te same, najświeższe informacje. Jeśli jesteś wymagającym użytkownikiem, możesz poszukać czegoś na własną rękę pod hasłem "czytniki RSS". Po wybraniu i zainstalowaniu czytnika kanału RSS prenumerujemy, klikając w ikonkę RSS bądź wklejając w odpowiednie miejsce aplikacji adres URL kanału.
Brzmi to pewnie wszystko w tej chwili tajemniczo, ale w praktyce jest o wiele prostsze i naprawdę bardzo przydatne. Po odpowiednim skonfigurowaniu czytnika RSS nie musisz już odwiedzać kilku czy kilkunastu stron, by sprawdzać, co nowego się na nich pojawiło. Wszystko teraz będziesz miał w jednym miejscu. Sprawdź, jaka to wygoda!
Jeśli jeszcze Cię nie przekonałem do wykorzystania tego narzędzia, zachęcam do obejrzenia poniższego filmiku, który bardzo obrazowo pokazuje korzyści płynące z subskrypcji kanałów RSS.
Jeśli chcesz skorzystać z mojego kanału RSS (być na bieżąco ze wszystkimi wpisami), możesz kliknąć w ten link, bądź w pomarańczowe logo u góry strony. Jeśli jednak z jakichś powodów wolisz otrzymywać informacje o nowych wpisach na swojego maila, kliknij tutaj.
PS:Szkielet pod ten wpis stworzył Tomasz Urban.
Fifa World Cup RPA 2010
Dzisiaj kolejny wpis z serii gier w które zagrywam się w ostatnim czasie na Nokii 5310 XpressMusic. Mam na myśli tytułową Fifa World Cup South Africa 2010. Gra jest oczywiście wersją na telefon komórkowy jednej z najpopularniejszych piłek kopanych ostatnich lat. Jej wielbiciele powinni być zachwyceni, tym bardziej, że mamy obecnie możliwość obserwowania meczy piłkarskich w telewizji.
System rozgrywki nie zmienił się mocno nie tylko od czasów "dziesiątki", ale i kilku poprzednich odcinków serii. "FIFA 2010 World Cup South Africa" pozostaje tytułem zręcznościowym, w którym każda podjęta przez zawodników akcja obrazowana jest mini grą. Nad głowami piłkarzy pojawia się kolorowy pasek, po którym przesuwa się kursor. Zadaniem gracza jest wcisnąć fire wtedy, gdy kursor znajduje się na zielonym fragmencie paska. W zależności od aktualnej sytuacji w ten sposób zarówno oddajemy strzał (tym razem klawiszem #), jak stosujemy podanie, dośrodkowanie czy odbieramy piłkę, dokonując efektownego wślizgu pod nogi przeciwnika. Podobnie jak w kilku ostatnich odsłonach cyklu taki system budowania akcji potrafi zadowolić i nie jest niczym przykrym ani męczącym; wręcz przeciwnie. A ponieważ poziom trudności w odcinku poświęconym mistrzostwom lekko wzrósł, bramkarze są lepsi a obrona przeciwnika inteligentniejsza, system sterowania sprawdza się tym lepiej.
Lekkim zmianom uległa oprawa graficzna. Oczywiście całość pozostaje tytułem ukazanym na płaskim, dwuwymiarowym boisku, lecz postaci zawodników zostały zmniejszone, dzięki czemu widać nieco więcej przestrzeni wokół nich. Oczywiście przez to samych piłkarzy rozróżnimy już tylko i wyłącznie po kolorze skóry, ale nie oszukujmy się, w poprzednich częściach też nie byli zbyt szczegółowi. Średnio mi się jednak spodobał fakt, iż dziwnym trafem bramkarze zostali wystrojeni w dokładnie takie same stroje, jak reszta piłkarzy. Niby niewielki szczegół, ale jednak odbiera nieco klimatu grze, potrafi też wprowadzić mały zamęt podczas rzutów rożnych czy wolnych - nie wiadomo tak naprawdę który z piłkarzy jest bramkarzem, a nim nie da się sterować - przez to czasem trudniej jest się we własnym polu karnym odnaleźć.
Jeśli chcesz zapoznać się z wersją freewarową gry, zapraszam tutaj.
PS: Recenzja gry zaczerpnięta z serwisu Gaminator. Jej autorem jest Pablos.
Podsumowanie ankiety #10
Przez ostatni miesiąc mogliście brać udział w ankiecie, której wyniki chciałem dzisiaj podsumować. Pytanie brzmiało "Ile usterek miała Twoja Nokia?". Warto dodać, ze brało w niej udział 138 osób, czyli niewiele mniej niż w tej z zeszłego miesiąca. Już dzisiaj zachęcam do wzięcia udziału w nowej ankiecie, która możecie znaleźć jak zawsze w panelu po prawej stronie.
1) Aż 54 osoby nie miało do tej pory żadnych problemów ze swoją Nokią. Potwierdza to wysoką klasę tej marki, której niezawodność jest już dzisiaj kultowa. Miejmy tylko nadzieję, że wraz z upływem czasu, producenci nie przejdą z jakości w ilość.
2) 40 osób miało do tej pory jedną usterkę w swoim telefonie. Wydaje się, iż nie jest to najgorszy wynik. Sam w mojej Nokii miałem już kilka usterek. Inna sprawa, że to ja bardzo często byłem winowajcą. Zdarzyło mi się już zalać telefon, czy doprowadzić do pęknięcia szybki wyświetlacza :)
3) 26 osób z was miało więcej niż dwie usterki. Jest to już zdecydowanie zbyt wiele, jak na tak renomowaną firmę. W komentarzach możecie napisać, co się wam popsuło. Jestem ciekawy i z niecierpliwością czekam na kontakt od was :)
Korzystając z okazji, chciałem standardowo jeszcze zareklamować programy partnerskie umieszczone na moim blogu. Jeśli z nich skorzystacie to jeszcze bardziej zmotywuje mnie to do pracy i pozwoli przedłużyć domenę na kolejny rok. Wspomnę jeszcze, że starałem się wybrać takie programy w których za udział w nich możecie coś zyskać/zarobić.
1) Klikając TUTAJ lub w niebieski baner po prawej stronie na którym wyświetla się "Doładuj telefon przez internet. 2 PLN gratis" możecie promocyjnie doładować swój telefon. Wchodząc przez ten baner/link i doładowując swoje konto komórkowe dostaniecie 2zł więcej w doładowaniu. Dla przykładu doładowujecie konto za 3zł a na konto dostaniecie 5zł. Dodatkowo po każdym doładowaniu 3% zapłaconej kwoty doliczane jest wam do następnego doładowania (cash back). Naprawdę warto - polecam!
2) Czerwony baner po prawej na którym wyświetla prezentowane są informacje o darmowym koncie w mBanku, które w wielu rankingach klasyfikowane jest jako najlepsze konto internetowe. Możecie tam w prosty sposób między innymi doładować konto, bez wychodzenia z domu. Jeśli chcesz założyć darmowe konto bankowe, zapraszam na stronęmBanku. Jeśli nie masz 18 lat, to zupełnie darmowym odpowiednikiem konta dla młodzieży jest izzyKONTO. Samodzielnie zarządzaj swoimi finansami i świadomie korzystaj z kieszonkowego czy oszczędności.
3) Klikając w baner na samej górze (darmowa nawigacja do telefonów Nokia - poczytaj tutaj), bądź inne reklamy na stronie (np. pod ankietą po prawej stronie), pomagasz rozwijać serwis i opłacać jego domenę oraz serwer. Za takie zachowanie z góry dziękuję - Ciebie to nic nie kosztuje a mi pozwala zająć się wyłącznie rozwiązywaniem waszych problemów z telefonem.
Na sam koniec przypomnę, że jeśli chcecie być na bieżąco ze wpisami to zapiszcie się do darmowej subskrypcji wpisów klikając w czarne logo z pomarańczowym kwadracikiem, dodajcie stronę do ulubionych naciskając skrót CTRL+D lub klikając TUTAJ. Jeśli natomiast chcecie otrzymywać wiadomości o nowych wpisach na swojego maila, zapraszam TUTAJ.


